League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 6. hafta ikinci gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan maçların ardından VFŞL Yaz Mevsimi’nde 6. hafta ikinci günün sonuna gelindi.

VFŞL Yaz Mevsimi’nde 6. hafta son buldu. Bursaspor Esports haftayı ikide ikiyle bitirdi ve playofflar için iddiasını sürdürdü. Doğuş Üniversitesi Aurora da mağlubiyet almadı ve playoff adına önemli bir haftayı geride bıraktı. Royal Youth liderliğini sürdürürken 1907 Fenerbahçe Espor’un alt koridor değişikliği pek işe yaramamış gibi gözüktü. Kış Mevsimi şampiyonu bu hafta galibiyet alamadı. Royal Youth ikinciyle arasındaki 3 galibiyet farkı korudu. Dark Passage ve İstanbul Wildcats ise bu hafta galibiyet alamadı ve son sırayı paylaştı. VFŞL Yaz Mevsimi 6. hafta ikinci gün maç sonuçları ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL Yaz Mevsimi 6. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Bahçeşehir SuperMassive | 1 – 0 | İstanbul Wildcats
  • Galakticos | 0 – 1 | Bursaspor Esports
  • Dark Passage | 0 – 1 | Doğuş Üniversitesi Aurora
  • Galatasaray Espor | 0 – 1 | Beşiktaş Esports
  • Royal Youth | 1 – 0 | 1907 Fenerbahçe Espor

Bahçeşehir SuperMassive – İstanbul Wildcats

Rakip ormana giren Psychoferret’ı çok iyi cezalandıran Bahçeşehir SuperMassive ilk kanı almayı başardı. İlk kanı alan Frozen çift güçlendirmeyle birlikte erken oyunu iyi geçirdi. SUP alt koridoru da ikiye ikide skor alarak önemli bir üstünlük elde etti. Wolf harika bir Nautilus performansı sergiledi. Erken oyunu domine eden Bahçeşehir SuperMassive aradaki altın farkını 15 dakikada 8000’e kadar çıkardı. Bu sayede savaşları rahatça kazanan ekip 23 dakikada galibiyete uzandı.

Galakticos – Bursaspor Esports

Mücadele çok sakin başladı. Move, erken oyunu aktif geçirdi ve Trix’in ormanından çok fazla kaynak çaldı. Bursaspor alt koridoru çok iyi oynadı. Mücadelenin ilk kanı 19. dakikada geldi. Move’un iyi oyunu ilk kanı Bursa’ya getirdi. İki takım da erken ve orta oyunu sakin geçirerek hata yapmaktan kaçındı. Yakın geçen savaşların sonunda avantaj elde eden Bursaspor Esports iyi bir makro oyunla altın farkını açmayı başardı. Orta koridordaki savaşı kazanan Bursaspor, mücadeleyi 30. dakikada bitirdi.

Dark Passage – Doğuş Üniversitesi Aurora

DP tarafında ormanda Kituruken başladı. Padden, Yasuo seçimini yaparak birçoğumuzu şaşırttı. Wendelbo’yu yakalayan Dark Passage ilk kanı almayı başardı. Savaşlar yakın geçse de rakibine ejder bırakmayan Doğuş Üniversitesi Aurora altın farkını açtı. Takım aynı zamanda 25 dakikada 8 kule düşürdü. Makro oyunu çok iyi oynayan Aurora geç oyunda devreye giren Azir seçimini iyi kullandı. Baron’u da alan ekip son kuşatmayı da başarıyla tamamladı ve maçı 33 dakikada kazandı.

Galatasaray Espor – Beşiktaş Esports

Orta koridorda çok iyi oynayan GBM-BalKhan ikilisi ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda orman eşleşmesinin galibi BalKhan oldu.  Galatasaray Espor’un hatalarını iyi değerlendiren Beşiktaş Esports maça denge getirdi. Galatasaray agresif bir oyun oynadı. Beşiktaş ise zaman zaman bu oyun tarzını cezalandırmayı başardı. BJK rakibine fark ettirmeden Baron aldı ve kazanmak için önemli bir adım attı. Takım savaşları inanılmaz kaotik ve yakın geçti. Galatasaray çok büyük hatalar yaptı. Beşiktaş Esports bu hataları iyi değerlendirdi ve 38 dakikanın ardından maçın kazananı oldu. Mayhem ve Holyphoenix harika performanslar sergiledi. Holy, maç sonunda beşte beş yaptı.

1907 Fenerbahçe Espor – Royal Youth

1907 Fenerbahçe Espor, Bolulu yerine Luger’le oynadı. VFŞL Yaz Mevsimi 6. hafta ikinci günün en çok beklenen mücadelesinde ilk kan Royal Youth’a gitti. Alt koridor ikilisinin baskın oyunu erken safhada Royal için etkili oldu. Tolerant harika bir Lux performansı sergiledi. Kuleleri düşüren RYL, 25 dakikada 7500 altın öne geçti. Orta ve alt koridor inhibitörünü düşüren ekip aradaki farkı iyice açtı. Daha iyi bir makro oyun oynayan Royal Youth, mücadeleyi 31 dakikada kapamayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir