League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 7. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan mücadelelerin ardından VFŞL Yaz Mevsimi’nde 7. haftanın ilk günü geride kaldı.

VFŞL Yaz Mevsimi’nde playofflar yaklaşıyor. Playoff yarışında bir hayli önemli olan 7. haftanın ilk gününün ardından sıralamada takımlar birbirine iyice yaklaştı. Şu anda ikinci sırayı paylaşan takımların sayısı 4. Lider Royal Youth, İstanbul Wildcats’e kaybederek şaşırtıcı bir sonuç aldı. Doğuş Üniversitesi Aurora ise Beşiktaş Esports’u mağlup etti ve playofftaki yerini sağlama aldı. Alt sıradaki takımların kazanıp üst sıralardakilerin kaybetmesi playoff yarışını iyice kızıştırdı. VFŞL Yaz Mevsimi 7. haftanın ilk gününde oynanan maçların sonuçlarını ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL Yaz Mevsimi 7. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Galatasaray Espor | 1 – 0 | Bursaspor Esports
  • Royal Youth | 0 – 1 | İstanbul Wildcats
  • Beşiktaş Esports | 0 – 1 | Doğuş Üniversitesi Aurora
  • Bahçeşehir SuperMassive | 1 – 0 | Dark Passage
  • Galakticos | 0 – 1 | 1907 Fenerbahçe Espor

Galatasaray Espor – Bursaspor Esports

Son haftada önemli bir çıkış yakalayan Bursaspor Esports erken oyunu iyi geçirdi ve ilk kanı almayı başardı. Farfetch’in hatalarını iyi değerlendiren ekip ufak bir üstünlük yakalasa da Galatasaray Espor doğru hamleleri yaparak eşitliği sağladı. Baron savaşında hem güçlendirmeyi hem de skorları toplayan Bursaspor ipleri eline aldı. Kaotik savaşların ardından üstünlüğünü kaybeden Bursa önemli bir fırsat tepti. 37. dakikada yapılan savaşı kazanan Galatasaray Espor haftanın ilk maçında galibiyete uzandı.

Royal Youth – İstanbul Wildcats

Psychoferret alt koridora yaptığı erken baskınla ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda 2 skor alan Starscreen, Riven seçimiyle çok güçlü bir hale geldi. Royal Youth’un hatalarını çok iyi değerlendiren İstanbul Wildcats üstünlüğü eline aldı. Only35 haritanın her yerinde takım arkadaşlarına yardım etti. Pilot’ın harika oyunları Royal’i bir süre oyunda tuttu. 32. dakikada Armut’un harika Gnar ultisiyle oyunu kazanmak için ciddi bir fırsat yakalayan Royal Youth, Starscreen’in elindeki Riven’ı hesaba katmadı. Savaşın dönüşünü harika oynayan oyuncu rakibine fırsat vermedi. İW, 37 dakikanın ardından galip geldi.

Beşiktaş Esports – Doğuş Üniversitesi Aurora

Koearn Kid ilk kanı bire birde aldı. Maç uzun bir süre kafa kafaya gitti. Doğuş Üniversitesi Aurora skorda geride olsa da objektifleri kontrol ederek rakibine altın konusunda üstünlük kurdu. Takım savaşları çok yakın geçti. Madly’nin elindeki Poppy, Koearn Kid’in Irelia’sını neredeyse tamamen durdurdu. Holyphoenix ve Mayhem’in çabaları Beşiktaş’ı oyunda tuttu. Doğuş Üniversitesi Aurora tarafında ise Eren iyi bir maç geçirdi. Aurora maçı 37 dakikada kazandı.

Bahçeşehir SuperMassive – Dark Passage

Fabfabulous koridorda önemli bir üstünlük yakalamış olsa da önemli bir hata yaparak ilk kanı rakibine verdi. Pozisyonu iyi okuyan Juuzou ilk kanın sahibi oldu. Diğer taraftan Stomaged erken oyunda aldığı ejderlerle birlikte iyi işlere imza attı. Kituruken’e kıyasla objektif kontrolünü daha iyi kuran Stom geç oyuna yatırım yaptı ancak oyun çok geç bir dakikada bitmedi. Frozen’ın harika Corki performansı SuperMassive adına kilit nokta oldu. Uzun süredir iyi bir performans sergileyemen SUP, DP karşısında ezici bir galibiyet almayı başardı.

Galakticos – 1907 Fenerbahçe Espor

VFŞL Yaz Mevsimi 7. hafta ilk günün son maçında Blue alt koridorda Xayah oynadı. Ruvelius’un büyük hatasını iyi değerlendiren oyuncu ilk kanı aldı. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Fenerbahçe bu sayede öne geçti. Untara harika bir Vladimir performansı sergiledi. Koreli oyuncu Baron savaşında beşte beş yaparak bu performansını taçlandırdı. Her koridorda daha baskın oynayan FB, 25 dakikanın ardından rahat bir galibiyet aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir