League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi’nde 8. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan mücadelelerin ardından VFŞL Yaz Mevsimi’nde 8. haftanın ilk günü geride kaldı.VFŞL Yaz Mevsimi’nde 8. hafta maçları oynandı ve playoff sıralamasını etkileyecek önenmli sonuçlar çıktı. Doğuş Üniversitesi Aurora Galakticos’la oynadığı mücadeleyi kaybederek ikinci sıra için olan iddiasını biraz düşürdü. Bahçeşehir SuperMassive, Bursaspor Esports’u mağlup ederek playofftaki yerini sağlama aldı. Royal Youth ise mevsimi lider bitirme konusunda önemli bir adım attı.

VFŞL Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Doğuş Üniversitesi Aurora | 0 – 1 | Galakticos
  • Bahçeşehir SuperMassive | 1 – 0 | Bursaspor Esports
  • Dark Passage | 1 – 0 | İstanbul Wildcats
  • 1907 Fenerbahçe Espor | 0 – 1 | Galatasaray Espor
  • Royal Youth | 1 – 0 | Beşiktaş Esports

Doğuş Üniversitesi Aurora – Galakticos

Galakticos mücadeleye Creation ve Neos’la çıktı. Mojito üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı başardı. İki ormancı da erken oyunu aktif geçirdi ve bol skor gördük. 14. dakikada 5 skor almayı başaran Galakticos ciddi bür üstünlük yakaladı. Trix harika bir Poppy performansı sergiledi. Oyuncular hata yapmaktan kaçındı. xKenzuke’nin elindeki Corki seçimi zaman geçtikçe çok daha güçlü bir hale geldi. Rakibine fark ettirmeden Baron’u alan Galakticos, kuşatma sırasında katliam yaparak mücadeleyi kazanmayı başardı.

Bahçeşehir SuperMassive – Bursaspor Esports

Alt koridorda iyi bir hamle yapan Bursaspor Esports ilk kanı almayı başardı ancak SUP hemen karşılık verdi. Ejderleri alan Bahçeşehir SuperMassive yavaş yavaş üstünlüğünü kabul ettirdi. Takım yapılan savaşların neredeyse tamamını kazanmayı başardı. Baron’u alan ekip kuleleri düşürdü. Bir sonraki Baron’da rakibinin kararını harika cezalandıran SuperMassive, Fabfabulous’ın harika oyunuyla savaşı ve maçı kazanmayı başardı.

Dark Passage – İstanbul Wildcats

Uzun bir aranın ardından Crystal-Naru ikilisini aynı takımda izleme şansı bulduk. İkiye ikiyi iyi oynayan Dark Passage alt koridoru ilk kanı almayı başardı. Karşılıklı yapılan savaşlardan az da olsa önde çıkan taraf İstanbul Wildcats oldu. Joker, Karthus seçimiyle bir hayli zorlandı. İstediği hamleleri yapan İstanbul Wildcats altın farkını açtı. Oyun boyunca aksiyon hiç azalmadı. Ejder bölgesinde rakip ormancıyı yakalayan DP 3 skor alıp harika bir Baron kararıyla maçı çevirdi. Kuşatmaları da başarıyla yapan ekip mücadeleyi 27 dakikada kazandı.

1907 Fenerbahçe Espor – Galatasaray Espor

Günün belki de en önemli mücadelesinde Fenerbahçe ve Galatasaray karşı karşıya geldi. Dumbledoge, Galatasaray formasıyla ilk kez Vadi’ye indi. Fenerbahçe tarafında ise ormanda Agurin’i izledik. Alt koridor ikiye ikisini çok iyi oynayan Galatasaray tarafı ilk kanı almayı başardı. Alt koridor durmak bilmedi ve birçok savaş yaşandı. Hades ilk 8 dakikada 3 skor verdi. Üst koridorda ise Untara ve Ragner arasındaki harika bire birin kazananı daha iyi oynayan Untara oldu. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan GS Espor, Baron’u düşürmeyi başardı. GS aradaki farkı açtı. Dumble’ın harika performansıyla mücadelenin kazananı Galatasaray oldu.

Royal Youth – Beşiktaş Esports

Üst koridora baskın yapan Kireas ilk kanı takımına kazandırdı. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan Royal Youth erken oyunda ufak bir üstünlük yakaladı. Closer erken oyunu iyi oynadı. Royal Youth ufak bir altın farkı yakalasa da mücadele uzun süre kafa kafaya gitti diyebiliriz ancak harita kontrolü Royal’ın elinde olduğu için BJK objektiflere yaklaşamadı. Holy takımını oyunda tutmaya çalıştı. RYL, başarılı bir kuşatmayla kuleleri indirdi ve mücadeleyi 30. dakikada kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir