VFŞL Yaz Mevsimi için ilk 5 haftanın fikstürü yayımlandı League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi için ilk 5 haftanın fikstürü yayımlandı

6 Haziran’da başlayacak olan Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi için ilk beş haftanın fikstürü LoLespor tarafından yayımlandı.

Kış Mevsimi’nin sona ermesinin ardından verilen ara sona ermek üzere. Sadece 10 gün sonra Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi başlıyor. 6 Haziran’da başlayacak olan lig, tıpkı Kış Mevsimi’nin sonunda oynandığı gibi çevrim içi olarak devam edecek.

LoLespor adresinden yayımlanan makalede, lig aşamasının haricinde çeyrek final ve yarı finalin de çevrim içi olarak oynanacağı açıklandı.

  “VFŞL 6 Haziran Cumartesi günü çevrim içi oynanacak şekilde geri dönüyor. 2020 Yaz Mevsimi süresince lig aşaması, çeyrek final ve yarı final karşılaşmalarının tamamının çevrim içi oynanması planlanıyor.”

Türkiye Büyük Finali için ise ilerleyen dönemlerde bizleri bilgilendireceklerini açıkladılar.

Yayımlanan fikstürün, Covid-19 nedenli sokağa çıkma yasakları nedeniyle hafta içine alınabileceğini de şu cümlelerle bildirdiler.

“Covid-19 nedeniyle hafta sonu günlerinde uygulanacak bir sokağa çıkma yasağı olması durumunda karşılaşmaların hafta içine alınması hala ihtimaller dahilinde. Önceki duyurularımızda da belirttiğimiz üzere sizlere kaliteli bir yayın deneyimi sunabilmemiz adına reji ekibimizden birkaç kişinin yayın sırasında sosyal mesafelerini koruyarak sahnede bulunması kritik önem taşıyor.”

10 gün sonra başlayacak olan Yaz Mevsimi, Kış Mevsimi finalistleri olan 1907 Fenerbahçe ve Istanbul Wildcats’in karşılaşması ile başlayacak. Karşılaşmalar YouTube ve Twitch platformlarının yanında, yakın zamanda Riot ile ortaklık imzalayan Nimo TV üzerinden de yayınlanacak.

Dilerseniz aşağı kaydırarak ilk beş haftanın fikstürüne ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir