League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi’nde ilk finalist Royal Youth oldu

Royal Youth, Doğuş Üniversitesi Aurora’yı 3-0 mağlup ederek ilk TBF biletini kapmayı başardı.

Normal sezonda çok iyi oynayan Royal Youth normal sezonu lider bitirmeyi başardı. Mevsim Ödüllerinin de nerdeyse tamamını almayı başaran ekip hem bireysel hem de takım olarak çok iyi bir performans sergiledi. Doğuş Üniversitesi Aurora da beklentilerin aksine çok iyi bir performans sergiledi. Normal sezonu 4. sırada tamamlayan ekip çeyrek finalde Beşiktaş’ı mağlup etmişti. Yarı final eşleşmesinde karşı karşıya gelen takımların arasından kazanan 3-0’lık skorla RYL oldu.

1. Maç

Padden ilk mücadelede Vayne tercihinde bulundu. Closer erken bir dakikada üst koridora baskın yaptı ve atılan kule altının ardından ilk kan Royal Youth’a gitti. Orta oyuna kadar ormancılar sakin bir rota izledi. Alamet için yapılan savaşı çok daha iyi oynayan Royal 4 skor ve Alamet’i alarak önemli bir üstünlük yakaladı. Oyun yeniden yavaşladı. Pilot çok iyi oynadı. Üst koridorda ise Armut rakibine koridoru dar etti. Royal Youth makroda büyük bir hata yapınca Aurora orta koridordan 2 kule almayı başardı. Üst koridorda yapılan savaşı kazanan Royal, 3 Dağ Ejderi’yle birlikte farkı açtı ve mücadeleyi 30 dakikada bitirdi.

2. Maç

Caitlyn-Morgana ikilisini alan Royal Youth erken oyunu iyi geçirdi. Alt koridor ikiye ikisini kazanan Pilot-Tolerant ikilisi ilk kanı almayı başardı. Erken dakikalarda büyük bir savaş yapılmadı. Armut üst koridorda yine baskın bir oyun oynadı. Pilot alt koridordaki baskıyı arttırdı ve ilk kuleyi almayı başardı. Royal Youth altın fakrını yavaş yavaş açtı. Ekip harika koordine gözüktü. Kuleleri yıkan Royal serinin ikinci maçını 24 dakikada kazanmayı başardı.

3. Maç

Closer erken oyunu iyi geçirdi. Armut erken bir dakikada alt koridora kötü bir Işınlan attı ve Madly bu sayede bedavadan minyon kesti. Orta koridordaki pozisyonu çok zorlayan Armut ilk kanı Mojito’ya hediye etti. Cyeol takas skorunu almayı başardı. Royal Youth alt koridoru çok dominant bir oyun sergiledi.  RYL erken oyunu iyi geçirerek altında öne geçmeyi başardı. Wendelbo kötü bir seri geçirdi. Üstünlüğünü arttıran RYL, mücadeleyi 27 dakikada bitirdi ve ilk TBF biletini kapmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir