League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi’nde 7. hafta ikinci gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan maçların ardından VFŞL Yaz Mevsimi’nde 7. haftanın sonuna gelindi.

VFŞL Yaz Mevsimi’nde 7. hafta tamamlandı. Galatasaray Espor, 1907 Fenerbahçe Espor, Doğuş Üniversitesi Aurora ve Bahçeşehir SuperMassive haftayı iki galibiyet kapatan ekipler oldu. SUP kötü gidişatının ardından ilk kez yenilgisiz bir haftayı gerisinde bıraktı. Lider Royal Youth 1 galibiyet 1 mağlubiyetle ilk sıradakini yerini korudu. Bu hafta oynanan maçların ardından playoff yarışı da iyice kızıştı. VFŞL Yaz Mevsimi 7. hafta 2. gün sonuçları ve maç özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Royal Youth | 1 – 0 | Dark Passage
  • Beşiktaş Esports | 0 – 1 | Bahçeşehir SuperMassive
  • Galakticos | 0 – 1 | Galatasaray Espor
  • 1907 Fenerbahçe Espor | 1 – 0 | İstanbul Wildcats
  • Bursaspor Esports | 0 – 1 | Doğuş Üniversitesi Aurora

Royal Youth – Dark Passage

Seçim yasaklama ekranını iyi geçiren Royal Youth, ilk kanı orta koridordan almayı başardı. Closer ormanda Kituruken’e kıyasla çok daha aktif bir performans sergiledi. Koridorları kazanan Royal Youth kısa sürede büyük bir altın farkı yakaladı. Armut üst koridorda Juuzou’ya karşı 10 dakikada 40 minyon üstünlük sağladı. Pilot harika oynadı. Baron’u da rahatça alan Royal, 24 dakikada rahat bir galibiyet aldı.

Beşiktaş Esports – Bahçeşehir SuperMassive

Alt koridora baskın yapan Stomaged ilk kanı takımına kazandırdı. Wolf’un harika Alistar performansı Holyphoenix’i bir hayli geri düşürdü. Bu sayede 13. dakikada Zeitnot ve Holy arasında 40 minyon fark oluştu. Objektif kontrolünü sağlayan SuperMassive altın farkını her geçen dakika arttırdı. Stomaged, Beşiktaş’a ejder bırakmadı. Takım savaşlarını daha iyi oynayan SuperMassive rakibinin yağtığı hataları da iyi değerlendirdi. SUP, mücadeleyi 27 dakikada kazandı.

Galakticos – Galatasaray Espor

Galatasaray Espor orta koridor Camille ve alt koridor Veigar seçimlerine gitti. Ormanda BalKhan’ı yakalayan Galakticos ilk kanın sahibi oldu. Trix aktif bir orman rotası izledi. Galakticos bu sayede özellikle alt koridorda önemli bir üstünlük yakaladı. BalKhan büyük hatalar yaptı.9. dakikada Ruvelius ve Madness arasında yaklaşık 40 minyonluk bir fark açıldı. Diğer taraftan benzer bir fark üst koridorda Ragner lehine oluştu. Karşılıklı hataların yapıldığı mücadelede Galakticos’un Baron kararını lehine çevirmeyi başaran Galatasaray hem güçlendirmeyi hem de skorları aldı. Ragner harika bir Jayce perfornansı sergiledi. 3 Alev Ejderi ve 3 inhibitörü hanesine yazdıran GS, 34 dakikanın ardından zafere uzandı.

1907 Fenerbahçe Espor – İstanbul Wildcats

Blue alt koridorda Ezreal oynadı ve ilk kanı aldı. Wiz erken oyunu her zaman olduğu gibi yine aktif geçirdi. 1907 Fenerbahçe Espor dakika 15’te yaklaşık 5000 altın öne geçti. Ejderhaları da toplayan ekip makro oyundaki başarısıyla savaş yapmadan üstünlüğünü kabul ettirdi. Rakibine fark ettirmeden Baron’u da alan FB maçı adeta akıl oyunlarıyla kazandı. Alt koridorda yapılan savaşı muazzam oynayan 1907 Fenerbahçe Espor, 26 dakikanın ardından galip geldi.

Bursaspor Esports – Doğuş Üniversitesi Aurora

VFŞL Yaz Mevsimi’nde 7. haftanın son mücadelesisini kazananı Doğuş Üniversitesi Aurora oldu. İlk kan 8. dakikada Alive’a gitti. Bursaspor’un alt koridor ikilisi çok iyi oynadı. Doğuş Üniversitesi Aurora tarafında ise Mojito iyi bir oyun geçirdi. Takımını uzun süre oyunda tutan ormancı maçta eşitliğin sağlanmasındaki en büyük etken oldu. Padden’ın da dahil olmasıyla Aurora öne geçti. İki takım da frene bastı ve uzun süre savaşmadı. Baron etrafında yapılan savaşı kazanan Aurora güçlendirmeyi alarak kuleleri düşürdü. Alive’ın çabaları yeterli olmadı. Aurora mücadeleyi 34 dakikada kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir