League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi’nde 9. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan mücadelelerin ardından VFŞL Yaz Mevsimi’nde normal sezon son hafta maçlarının ilk günü tamamlandı.

Play-offlara kalacak ekipler geçtiğimiz hafta belli olmuştu. Play-offlara kalamayan ekiplerin formalite olarak oynadığı haftada sıralamaları ciddi etkileyecek sonuçlar alındı. Play-off potasındaki ekipler ikinci olmak için yarışmaya yarın devam edecek. Beşiktaş Esports, DP karşısında galip gelerek üst sıraya yükselme adına önemli bir avantaj elde etti. Doğuş Üniversitesi Aurora ise 1907 Fenerbahçe’yi mağlup etmeyi başardı. Günün son maçında ise gülen taraf Bahçeşehir SuperMassive oldu. Bu sonuçla birlikte ikincilik için mücadele yarına taşındı.

VFŞL Yaz Mevsimi 9. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Bursaspor Esports | 0 – 1 | İstanbul Wildcats
  • Beşiktaş Esports | 1 – 0 | Dark Passage
  • Doğuş Üniversitesi Aurora | 1 – 0 | 1907 Fenerbahçe Espor
  • Galakticos | 0 – 1 | Royal Youth
  • Bahçeşehir SuperMassive | 1 – 0 | Galatasaray Espor

Bursaspor Esports – İstanbul Wildcats

Rakip ormanda Move’u yakalamayı başaran İstanbul Wildcats ilk kanı almayı başardı. Bursaspor alt koridoru erken oyunda harika bir performans sergiledi. Yapılan takım savaşlarından önde çıkmayı başaran Wildcats üstünlüğü eline aldı. Baron’u alan İW güçlendirmeyi çok iyi kullanamadı. İki takım da karşılıklı hatalar yaptı ve maç bir türlü kopmadı. Orta koridorda yapılan savaştan 2 skor çıkmayı başaran Wildcats inhibitörü almayı başardı. Ardından yine Baron’u alan ekip mücadeleyi 39 dakikada kazanmayı başardı.

Beşiktaş Esports – Dark Passage

HolyPhoenix alt koridorda Cassiopeia oynadı. Üst koridora baskın yapan Robin ilk kanı Mayhem’e kazandırdı. Robin aktif bir rota izledi. Dark Passage tarafında Naru harika bir Akali performansı izletti. Bu sayede ufak da olsa bir üstünlük yakalayan Dark Passage altında öne geçmeyi başardı. Aynı ilk maçta olduğu gibi iki takım da birçok hata yaptı. Makro oyun konusunda yapılan bu hatalar Beşiktaş’ın biraz daha fazla işine yaradı. Son savaşı kazanan BJK mücadeleyi 37 dakikada bitirdi.

Doğuş Üniversitesi Aurora – 1907 Fenerbahçe Espor

Bolulu orta koridorda Tristana oynadı. Mücadele aksiyonlu başladı. Orta ve alt koridorda yapılan savaşların ardından ilk kan 1907 Fenerbahçe Epor’a gitti. Wendelbo ilk kan pozisyonunda büyük bir hata yaptı. Erken oyunda rakip hataları iyi değerlendiren Fenerbahçe önemli bir üstünlük yakaladı. Untara üst koridorda 10 dakikada 30 minyok fark açtı. Üstünlüğünü yavaş yavaş arttıran 1907 Fenerbahçe Espor makro oyunda da fena bir iş çıkarmadı ve rakibin Baron kararını iyi cezalandıran Bolulu-Untara ikilisi iyi iş çıkardı. Maç bir oraya bir buraya gitti ancak sonunda kazanan Doğuş Üniversitesi Aurora oldu.

Galakticos – Royal Youth

Armut üst koridorda Annie oynadı. Closer orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı başardı. Royal Youth erken oyunda çok aktif oynadı. Closer’ın rotası Royal’ın erken oyunu ağır kazanmasında önemli rol oynadı. Armut üst koridorda yaklaşık 40 minyonluk bir fark yakaladı. 12 dakikada 5000 altın öne geçen Royal ezici bir galibiyet elde etti. Rakip hataları iyi değerlendiren ekip mücadeleyi 26 dakikada bitirmeyi başardı.

Bahçeşehir SuperMassive – Galatasaray Espor

VFŞL Yaz Mevsimi 9. hafta ilk gününün en önemli karşılaşmalarından birinde ilk kan SUP’a gitti. İki takım da erken oyunda karşılıklı hamleler yaptı ve erken oyun neredeyse kafa kafaya geçildi. Bahçeşehir SuperMassive bir adım önde olan taraf oldu. Orta koridorda iki skor almayı başaran SUP, Baron’u katletti ve güçlendirmeyle birlikte kuleleri düşürdü ancak Ragner kendi çabalarıyla takımını oyunda tuttu. Bu soruna gir çare bulan SUP, Galatasaray’ın Baron kararını iyi cezalandırdı ve güçlendirmeyi bir kez daha aldı. Aradaki farkı açan SuperMassive mücadeleyi 32 dakikada bitirerek ikincilik iddiasını sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir