League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 7. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de ikinci yarının ikinci maçları oynandı.

Bahçeşehir SuperMassive – Team Galakticos

Ligdeki kötü gidişatla birlikte yeniden yapılanmaya giden Galakticos, cezası biten Ruvelius’un çevresinde genç bir ekiple Vadi’ye indi. Takımın en önemli oyuncusu Ruvelius’un üstüne bir taktik kuran SuperMassive, erken dakikada amacına ulaştı. Ruvelius’u inanılmaz derecede geri düşürmeyi başaran ekip rahat bir oyun oynadı. Objektifleri kolayca alıp yapılan savaşları kazanmayı başaran SuperMassive 20. dakikada 11 bin altın öne geçmeyi başardı. Baron’u da katleden ekip 22. dakikada adeta dümdüz yürüyerek oyunu bitirmeyi başardı.

1907 Fenerbahçe – Doğuş Üniversitesi Aurora

Liderlik yarışındaki 1907 Fenerbahçe ligin ilk yarısında mağlup olduğu Doğuş Üniversitesi Aurora’ya karşı temiz bir oyun oynadı. Nişancıların seçilmediği mücadelede Hades, Cassiopeia oynarken Padden, Velkoz oynadı. Çıkan takım savaşlarına çok iyi kapanan 1907 Fenerbahçe erken oyunda liderliği eline aldı. Altın farkını yavaş yavaş açmayı başaran Fenerbahçe objektifleri de rahat bir şekilde aldı. Alistar ve Nocturne seçimlerini doğru oynayan takım makro oyunda rakibine büyük üstünlük kurdu. Altın farkının da 13 bin civarına çıktığı mücadelede Baron’u katleden 1907 Fenerbahçe, son ittirmeyi de yaparak mücadeleyi kazanmayı başardı.

Dark Passage – Beşiktaş Esports

Dark Passage ve Beşiktaş Esports arasında oynanan mücadele playoff yarışını da bir hayli etkileyen bir maç oldu. Karşılıklı hamlelerle başlayan mücadelede Beşiktaş doğru adımları atan taraf oldu. Nagne ve Seonghwan ikilisinin performansı ve sinerjisiyle rakibine karşı üstünlük kuran ekip dakika 24’ü gösterirken altın farkını 3500 civarına çıkardı. Dark Passage tarafında ise Backlund ve Ragner ikilisi takımını maçta tutan isimler oldu. Farfetch’i iki kere üst üste yakalamayı başaran DP, maça tekrar ortak olmayı başardı. Takımlar uzun bir süre karşılıklı takaslarla hata kolladı. 45. dakikada hem Kadim hem de Baron güğçlendirmelerini alan Beşiktaş, Panky’nin harika Irelia oyunuyla maçı kazandı.

Royal Youth – Bursaspor Esports

Royal Youth koridorlarda kurduğu baskıyla erken oyunda altın farkını 2000 civarına çıkardı. Geç oyunda daha çok güçlenen seçimler yapan Royal Youth erken oyunda dahi böyle bir üstünlük yakalayınca ufak tefek hatalarına rağmen baskıyı kuran taraf oldu. Maç genelinde yavaş oyununa devam eden Royal Youth özellikle üst koridordan Armut’un yakaladığı üstünlüğü iyi kullandı. Takım savaşlarında çok kopuk gözüken Bursaspor maçı kaybetmeyi yavaş yavaş kabullendi desek yanlış olmaz. En son yapılan savaşla da birlikte kolay bir galibiyete imza atan Royal Youth, 1907 Fenerbahçe ve Bahçeşehir SuperMassive’in arkasından üçüncü sıradaki yerini korudu.

Galatasaray Esports – HWA Gaming

Maça hızlı başlayan Galatasaray alt koridorda Tolerant’ın iyi oyunuyla ilk kanı Madness’a kazandırmayı başardı. Karşılıklı hamlelerin yapıldığı mücadelede HWA’nın ilk gün performanslarından çok daha iyi bir görüntü çizdiğini belirtmek gerek. Starscreen ve Roulette ikilisi başarılı oyunlarıyla Hioss’u az da olsa oyundan düşürmeyi başardı. Buna karşın Madness, yapılan savaşlarda aldığı posizyonla birlikte 20 dakikada 5 skora ulaşmayı başardı. Bunun üstüne oynamayı iyi yapan Galatasaray Baron’u da katledip Madness’ın inanılmaz Kai’sa oyunuyla kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir