League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 7. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de sona doğru yaklaşırken 7. hafta maçları tamamlandı.

Bursaspor Esports – 1907 Fenerbahçe

Karşılıklı küçük savaşlarla başlayan mücadelede Kirei rakip ormana rahatça girip Steve Murphy üstünde bir üstünlük yakaladı. İlk kanı da alan Kirei ormanda büyük bir baskı kurdu. Mücadelenin belki de en çok merak edileni Hades’in Yasuo performansıydı. İyi bir oyun oynayan Hades, Lucian-Braum ikilisine karşı koridoru da kaybetmedi. Yavaş yavaş farkı açan 1907 Fenerbahçe, bazı hatalar yapsa da üstünlüğünü kaybetmedi. Buna rağmen son ana kadar savaşan Bursaspor, yine de çabasının karşılığını alamadı. 1907 Fenerbahçe maçı 34. dakikada kazandı.

Doğuş Üniversitesi Aurora – Bahçeşehir SuperMassive

Dün Galakticos’a yaptığını Aurora’ya da yapan SuperMassive, alt koridordan büyük bir üstünlükle başladı. Stomaged bu orman rotasıyla ikinci kez alt koridorunu öne geçirmeyi başardı. Haritayı çok iyi yöneten SUP rakip kuleleri ve objektifleri birer birer aldı. Altın farkı henüz 18. dakikada 12000 civarına geldi. Fark bu kadar fazla olunca Doğuş Üniversitesi Aurora rakibine fazla direnemedi. Mevsimin en erken galibiyetini alan Bahçeşehir SuperMassive, 21. dakikada maçı kapatmayı başardı.

Beşiktaş Esports – Team Galakticos

Akademi takımıyla maçlara çıkan Galakticos, düne göre çok daha iyi bir performans sergiledi. Özellikle ormancı Neji çok daha aktif bir oyun oynayarak takımının erken oyunu önde götürmesinde büyük rol oynadı. Beşiktaş tarafında Panky yaptığı ayrık ittirmeyle Galakticos’un hamlelerine kule alarak cevap verdi. Oyun boyunca karşılıklı hamleler yapan takımlar bir ara neredeyse üs yarışı bile deniyordu. Panky’nin Yorick’le kurduğu baskı ve Shakuras’ın Ejder bölgesinde hatalı oyunuyla 38. dakikada Beşiktaş oyunu kazandı. İnanılmaz çekişmeli geçen 38 dakikanın ardından takımlar izleyicilere çok heyecanlı bir mücadele izletti.

Galatasaray Esports – Royal Youth

Üst sıralarda özellikle üçüncülük için önem taşıyan mücadeleye Galatasaray orta koridora yapılan baskınla önde başladı. Armut’un üst koridorda Hioss’a karşı kurduğu baskıyı iyi kullanan Royal Youth, altında öne geçti. Ardından Alev Ejderi için çıkan kaotik savaşta ejderi çalan Galatasaray geç oyun için büyük bir avantaj kaptı. Buna rağmen Galatasaray’ın üst koridorda aldığı yanlış kararı harika değerlendiren Royal Youth önce katliam, ardından ise Baron ve inhibitör aldı. Bu dakikadan sonra takım kompozisyonunu savaşlarda çok iyi uygulayan Royal Youth, dakikalar 32’yi  gösterirken mücadeleyi kazanmayı bildi. Pilot ise maçın son saniyesinde beşte beş yapmayı başardı.

HWA Gaming – Dark Passage

Günün son maçında Dark Passage’ın playofff şansını sürdürmesi adına önemli bir maç oynandı. Yavaş başlayan mücadelede ilk kan dakika 17’de Ragner tarafından alındı. Bu yavaş oyun Dark Passage’ın bir hayli işine yaradı ve HWA’nın yaptığı riskli Riven seçimine iyi cevap veren ekip dış kuleleri kolayca düşürdü. DP aradaki farkı yavaş yavaş açtı. HWA ise rakibinin bu oyununa karşı bir cevap veremedi. 28. dakikada Baron’u da alan Dark Passage, yaptığı kuşatmayla birlikte önce ihibitörleri, ardından da müadeleye kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir