League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 8. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de 8. haftanın ilk günü çekişmeli geçen maçların ardından tamamlandı.

HWA Gaming – Team Galakticos

Galakticos maça çok iyi başladı. İlk kanı alan ekipte ormanda Neji aktif bir erken oyun geçirdi. Ardından yapılan savaşta dört skor almayı başaran HWA maçta üstünlüğü yakaladı. Özellikle Joker’in bu savaşta Yasuo’yla üç skor alması maçı adeta tersine çevirdi. Takım olarak çok iyi oynayan HWA Gaming rakibine adeta şans vermedi. Galakticos bir şeyler denese de her pozisyona iyi kapanan HWA yavaş yavaş aradaki farkı açtı. Ruvelius’un tüm çabasına rağmen HWA 28. dakikada maçı kapatmayı başardı.

Royal Youth – Dark Passage

Seçim ekranında Twisted Fate’i alan Royal Youth, Ashe, Elise gibi şampiyonlarla oluşturduğu kompozisyonu erken safhada çok iyi oynadı. Armut üst koridorda Ragner’e karşı büyük üstünlük yakaladı. Orta oyunda Royal Youth iki kule düşürse de yaptığı hatalarla rakibine maça ortak olması için bir şans tanıdı. Buna rağmen aradan çıkarma kompozisyonun iyi uygulayan Royal, Baron’u alıp maçtaki farkı bir hayli açtı. Yavaş yavaş altın farkını açan ekip mücadeleyi 29. dakikada bitirdi. Dark Passage ise etkisiz bir oyun geçirdi.

Bursaspor Esports – Doğuş Üniversitesi Aurora

Aurora’nın yeni ormancısı Trix, eski agresif oyununu bu maçta da göstererek erken bir baskınla alt koridorda Draven’ı bir hayli öne geçirdi. Trix’in baskınlarına karşı bir hamle yapmak isteyen Steve Murphy uzun bir süre baskın fırsatı kovalasa da istediği fırsatı yakalayamadı. Trix’in özellikle alt koridorda kurduğu baskıyı çok iyi kullanan Doğuş Üniversitesi Aurora’da Padden, kısa zamanda 5/0/0’a gelerek adeta durdurulamaz bir hal aldı. Takım olarak çok iyi oynayan Doğuş Üniversitesi Aurora rakip oyuncuları teker teker yakalayarak düşürdü. Ardından Baron’u da alan ekip 24. dakikada maçı kazanmayı başardı. Yeni transfer Trix maçın en değerli oyuncusu oldu.

Bahçeşehir SuperMassive – Beşiktaş Esports

Geçtiğimiz hafta iki maçta da yaptığı erken kule altını bir kez daha yapan Bahçeşehir SuperMassive ilk kanı almayı başardı. Alt koridorda minyon farkını bir hayli açan Zeitnot, kusursuza yakın bir erken oyun geçirdi. Beşiktaş karşı hamlelerle durumu eşitlese de orta oyunda iki takım da sakin bir görüntü çizdi. Fabfabulous’un ayrık ittirmesine cevap veremeyen Beşiktaş 22 dakikada 4 kule kaybetti. Objektifleri adeta rakibini uyutarak alan SUP altın farkını açtı. Dağ Ejderi için yapılan savaşta Beşiktaş çok iyi oynasa da Fabfab Yorick’le harika oynayıp takımının takastan önde çıkmasını sağladı. Hem Fab’ın harika oyunu hem de makro oyun SUP’a 34. dakikada galibiyeti getirdi.

1907 Fenerbahçe – Galatasaray Esports

Günün maçında Taikki’nin büyük hatası üst koridorda Ruin’e ilk kanı kazandırdı. Koridorda zaten önde olan Ruin inanılmaz bir üstünlük yakaladı. Erken oyunu muazzam oynayan 1907 Fenerbahçe sadece koridor baskısı ve skorlarla birlikte 7. dakikada 4000 altın öne geçti. Takım olarak çok iyi iletişim halinde olan ekip yan koridor savaşlarını kazanmaya devam etti. Taikki, üst koridorda Ruin’i durdurmak için denemeler yapıp başarılı olsa da haritanın diğer tarafında objektifleri alan FB makro oyunda rakibine karşı üstünlük kurdu. Ardından yavaş yavaş farkı açan 1907 Fenerbahçe 24. dakikada maçı kazanmayı bildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir