League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 8. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de son haftanın öncesinde 8. hafta maçlarının sonuna gelindi.

Royal Youth – Team Galakticos

Günün ilk maçında sıralamayı değiştirmeyen mücadelede Royal Youth rahat bir galibiyet elde etti. Erken dakikalarda ekip alt koridorda ilk kanı verip geri düşse de Armut’un üst koridorda kurduğu baskı takımına çok yaradı. Jax’le rakibini hem koridorda hem de takım savaşlarında saf dışı bırakmayı başaran Armut maçın en değerli oyuncusu seçildi. Ormanda Riven oynayan Closer ise özellikle erken oyunda etkisiz bir performans sergilese de daha sonrasında takım savaşlarındaki oyunu ve baskın tehditleriyle kendini toparlamayı başardı. Alt koridoru da kazanan Royal bu üstünlüğü maç boyu taşıdı ve dakikalar 25’i gösterirken maçı kazanmayı başardı.

HWA Gaming – Beşiktaş Esports

Playoff yarışı için büyük önem taşıyan mücadelenin erken oyununda alt koridordaki savaşatan üstün çıkan HWA adeta maça 1-0 önde başladı. Takımlar objektifleri aralarında paylaşırken HWA Gaming’in üst koridor oyuncusu Starscreen belirli bir dakikaya kadar çok iyi bir oyun geçirdi. Ardından üst üste iki hata yapan isim Beşiktaş’a maça dönmesi için bir fırsat verdi. HWA Takım kompozisynunu gerekliliklerini bilerek oynarken Beşiktaş’ta Farfetch üst üste yakalandı. Bunu fırsat bilen HWA, Baron’u katlettikten sonra altın farkını açtı. Özellikle ejder için yapılan savaşta Starscreen’in oyunu HWA’ya maçı getirdi diyebiliriz. Rakip üsteki yapıları birer birer yıkan HWA, 45. dakikada maçı kazanmayı başardı.

Galatasaray Esports – Doğuş Üniversitesi Aurora

Madness’ın erken dakikada attığı sıçra Galatasaray alt koridorunun işlerini biraz zora soktu. Alt koridora iyi kapanan Doğuş Üniversitesi Aurora ilk kanı almayı başardı. Kule barikatlarından yüksek miktarda altın kazanan Padden yine erken oyundan çok önde çıktı. Aktif oyununa devam eden Aurora her koridorda üstünlük sağlasa da sadece orta koridora bir çözüm bulamadı. İyi bir Azir oyunu geçiren Godbro takımını maçta tutan etken oldu. Geç oyunda Doğuş Üniversitesi Aurora kompozisyonu gereği kitle kontrol zincirini iyi kullanarak rakip oyuncuları yakalayıp objektifleri aldı. Altın farkını da bir hayli açan ekip büyük çekişmenin ardından maçı 36 dakikada bitirmeyi başardı.

Dark Passage – 1907 Fenerbahçe

Seçim yasaklama ekranında alt koridora Sona-Taric ikilisini kilitleyen 1907 Fenerbahçe koridorlarda yakaladığı minyon üstünlüğüyle henüz erken dakikalarda altında öne geçti. Nehirdeki totemlerden Kirei’yi gören Crystal muazzam bir zamanlamayla rakibini yemleyerek ilk kanı almayı başardı. Ardından üst koridorda Ruin aldığı üstünlüğü maç boyunca sürdürmeyi başardı. Makro oyunda başarısını maç sonuna kadar sürdüren ekipte Ruin muazzam bir Irelia performansı sergiledi. Sezon başından beri sürdürdüğü oyun stilini yine bu maçta da gayet iyi uygulayan 1907 Fenerbahçe maçı 28 dakikada kazandı.

Bursaspor Esports – Bahçeşehir SuperMassive

Günün son maçında artık iddiası bulunmayan Bursaspor ve Bahçeşehir SuperMassive karşılaştı. Fabfabulous’un dünkü Yorick performansından sonra onun üstüne oymanayı seçen Bursa, karşılığında haritanın diğer tarafında birçok şey kaybetti. Bahçeşehir SuperMassive rahat bir oyun oynadı. Objektifleri teker teker alan ekip Galio seçimini de iyi kullanarak 23. dakikada mücadeleyi kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir