League of Legends

VicaL, Bahçeşehir SuperMassive’den ayrıldı

VFŞL ekibi Bahçeşehir SuperMassive, Koreli koç VicaL ile yolların ayrıldığını duyurdu.

VFŞL’nin en başarılı organizasyonlarından biri olan Bahçeşehir SuperMassive sezon başında yaptığı Frozen ve Wolf transferleriyle gündeme geldi. Ünlü Koreli oyuncuların yanı sıra koç ekinini de geniş tutmaya özen gösteren ekip Pades ve VicaL ile anlaşma sağladı. Başarılı bir kariyere sahip olan VicaL’ın SuperMassive’de önemli bir başarısı olmadı. Sezonun sona ermesiyle kontratı sona eren koç, takımdan ayrıldı.

Çoğu koçun aksine  profesyonel oyunculuk geçmişi bulunmayan Koreli ilk koçluk deneyimini Kore Yükselme Ligi olan CK’de yaşadı. Çin’e gidene kadar Kore’de Chunnam Techno University, Alienware Arena, Alienware Rangers, KT Rolster Arrows ve KT Rolster Bullets’ı çalıştıran VicaL, ilk yurt dışı deneyimini Star Horn Royal Club ile yaşadı. Koreli koç takımın başındayken Uzi burada değildi.

RNG ile yaklaşık iki mevsim geçiren koç büyük bir başarı elde edemedi ve Kore’ye geri döndü. Burada Kongdoo Masters ile çalışan isim LCK’e yükselemedi ve rotasını Türkiye’ye çevirdi. Bahçeşehir SuperMassive ile iki mevsim geçirdi ve iki yarı final gördü. Pades ile birlikte çalışan VicaL, Türk koç askere gittiğinde biraz zorlandı denebilir. Takım o dönemde sıkıntılı bir süreç geçirdi ve sonuncu sıraya kadar geriledi. Ardından yeniden yükselişe geçen SUP, finale kadar çıktı ancak kupayı kaldıramadı.

Bakalım Bahçeşehir SuperMassive gelecek mevsim koç ekibine ekleme yapacak mı?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.