League of Legends

Vici Gaming LPL’e veda etti

Çin Ligi LPL’de önümüzdeki sezon yer almak adına DAN Gaming ile Vici Gaming arasında oynanan yükselme serisinden mağlup ayrılan Vici Gaming alt lige düştü. 

Bengi ve Easyhoon gibi önemli yıldızları bünyesinde barındıran Çin Ligi ekiplerinden Vici Gaming, ligde kalmayı başaramadı. Tıpkı EU LCS’te olduğu gibi grup sistemiyle oynanan LPL’de bu sezon B grubunda yer alan Vici Gaming kötü bir normal sezon aşaması geçirerek beşinci sırada kendine yer buldu. Ardından ligde önümüzdeki mevsim de mücadele edebilmek adına promotion maçlarına çıkmak zorunda kalan ekip, ilk olarak A grubunun beşincisi Snake Esports ile kozlarını paylaştı. Bu seriden 3-0 yenik ayrılan Vici, ligde yer almak adına eline geçen ilk şansı değerlendirememiş oldu. Ardından Yükselme Ligi takımı DAN Gaming ile bugün öğlen saatlerinde başlayan seride karşılaşan ekip, rakibine 3-1 mağlup olunca lige veda etmiş oldu.

Geçtiğimiz yıl, daha önce SK Telecom’da Faker’ın yedeği konumunda bulunan ve oyunu beğenilen Easyhoon’u kadrosuna katan, ardından SKT’nin bu sezon başında Peanut’ı kadroya katması sebebiyle takımdan gönderdiği Bengi ile sözleşme imzalayan ekip, sinerji problemini bir türlü aşamayınca istediği sonuçları almayı başaramadı. Genç Çinli oyunculardan oluşan kadrosuna tecrübeli iki Koreli yıldızı dahil eden Vici Gaming, bu kötü sezonun ardından önümüzdeki mevsim LPL’de mücadele hakkını elde edemedi ve ligden düşmüş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.