League of Legends League of Legends Haberleri

Vizicsacsi, emekli oldu

Son olarak Splyce forması giyen üst koridor Vizicsacsi, Twitter üstünden yaptığı açıklamada profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını açıkladı.

Avrupa’nın en tecrübeli üst koridorlarından biri olan Vizicsacsi uzun süredir sahnede yer alıyor. Yaklaşık olarak 5 yıldır profesyonel olarak League of Legends oynayan isim kariyeri boyunca önemli takımlarda önemli isimlerle beraber oynadı. Tecrübeli oyuncu bugün Twitter üstünden bir açıklama paylaştı. Vizicsacsi, Splyce ile kontratının sona ermesinin ardından profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayacağını açıkladı.

Kariyerine küçük takımlarda başlayan Vizicsacsi Vadi’ye profesyonel olarak ilk kez 2013 yılında indi. Ardından Unicorns of Love’a transfer olan oyuncu burada uzun bir süre geçirdi ve adını tüm Avrupa’ya duyurdu. İlk olarak EU CS’te başlayan ekip kısa bir süre içinde LEC’e yükseldi. UOL ligi hep orta sıralarda bitiri ve uluslararası turnuvalardan sadece Rift Rivals’a katılabildi.

Vizicsacsi’nin bir sonraki durağı Schalke 04 oldu. Takım uluslararası bir turnuvaya katılamadı ve Macar üst koridor, Odoamne’yle takaslanarak Splyce’ın yolunu tuttu. İlk mevsiminde çeyrek final oynayan ekip Yaz Mevsimi’nin ardından Worlds’e katılmaya hak kazandı. Worlds 2019’da grubundan çıkmayı başaran Splyce çeyrek finalde elendi. Macar üst koridor kariyerinde ilk kez Worlds oynadı. Vizicsacsi bu başarısının ardından kariyerini en tepede noktaladı diyebiliriz.

Açıklamasında eski motivasyonunu gelecek senelerde yakalayamayacağını söyleyen isim aynı zamanda bir işi en iyi şekilde yapmayı sevdiğinin de altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir