League of Legends

Vodafone Freezone, Şampiyonluk Ligi isim sponsoru oldu

Riot Games

Daha önce Vestel gibi büyük şirketlerle sponsorluk anlaşması imzalayan Riot Games Türkiye, bu yıl ülkemizdeki tek profesyonel espor ligine isim sponsorluğu aldı. TŞL artık Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi olarak anılacak. 

Ülkemizdeki League of Legends sahnesi her yıl büyümeye devam ediyor. Takımların büyük transferler yapması, markaların ilgisi ve yavaş yavaş büyüyen uluslararası tanınırlık bu büyümenin kanıtlarından. Bir bakıma 2018 yılı bir nevi kilometre taşı haline dönüşmüş durumda. Koreli transferler ve ligin kalitesinin artması bir yana, artık ligimizin bir isim sponsoru var.

Şampiyonluk Ligi artık Vodafone Freezone ismi ile birlikte anılacak. Global anlamda da büyük ses getirecek bu birliktelik, Vodafone’un espora olan yatırımının bir diğer ayağı. İspanya’da G2’nun takımına da isim sponsoru olan Vodafone’un kendini adamışlığının son örneği ise Şampiyonluk Ligi isim sponsorluğu.

Hali hazırda BAUSuperMassive eSports’un da göğüs sponsoru olan Vodafone Freezone’un lige sponsor olmasının ardından SUP ile olan birlikteliği bu anlaşmadan etkilenmeyecek. Riot Games Türkiye ile Vodafone arasındaki anlaşmanın detayları paylaşılmadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.