League of Legends League of Legends Haberleri

Vulcan, Cloud9’a transfer oldu

Son olarak Clutch Gaming forması giyen destek Vulcan, gelecek sezon için Cloud9 ile anlaştı.

LCS’in son zamanlardaki en büyük çıkışlarından birini yapan Vulcan çoğu taraftara göre yetersiz görülüyor. Clutch Gaming formasıyla sergilediği Rakan oyunlarıyla isminden bahsettiren oyuncunun yeni takımı hakkında bazı dedikodular dolanıyordu. Bunlardan bir tanesi Cloud9’ın genç desteği 1.5 milyon dolar karşılığında transfer ettiğiydi. Görünüşe göre bu iddia doğru çıktı. Vulcan, gelecek sezon için LCS organizasyonlarından Cloud9 ile anlaşma sağladı.

Kariyerinin tamamını Kuzey Amerika’da geçiren Kanadalı destek ilk olarak amatör bir takım olan DatZit Gaming Fire’da mücadele etti. Ekip Açık Elemeler’den NA CS’e katılmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. NA Scouting Grounds’ta keşfedilen Vulcan ilk olarak CLG’ye transfer oldu, CLG Black ve CLG Akademi’de yedek oyuncu olarak yer aldı. Vulcan’a ilk şans veren organizasyon bu mevsime kadar formasını giydiği Clutch Gaming oldu.

Clutch Gaming genç desteği akademi kadrosuna dahil etti. LCS Akademi Ligi’nde 2 mevsim geçiren destek Clutch’ın bir sonraki sezon as kadro planlamasında yer aldı ve ilk LCS macerasını burada yaşadı. CG, geçtiğimiz mevsime kadar önemli bir başarı elde edemedi. Huni’li ekip son Yaz Mevsimi’nin Bölge Finalleri’nde şampiyon olarak Worlds’e katıldı ancak grubunda sıfır çekti. Sezonun sona ermesiyle Vulcan’ın takımdan ayrılacağı dedikoduları ortaya çıktı.

Bazı kaynaklara göre Vulcan’ın bonservisi 1.5 milyon dolar. Bakalım genç destek gelecek mevsim nasıl bir peformans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir