Wadid, Griffin bünyesine katıldı League of Legends League of Legends Haberleri

Wadid, Griffin bünyesine katıldı

LCK maçlarının hem İngilizce hem de Korece yayınlarında yorumcu olarak görev alan profesyonel oyuncu Wadid, Griffin bünyesine katıldığını duyurdu.

Oldukça kötü bir sezon geçiren Griffin, ligde kalma umutlarını arttırmak için Wadid ile anlaştı. Kış mevsimini 5 galibiyet, 13 mağlubiyet ile sonuncu sırada bitiren Griffin, önümüzdeki günlerde ligde kalma mücadelesi verecek.

Griffin, LCK 2019 Yaz Mevsimi lig aşamasını birinci sırada bitirmişti. Takım içinde baş gösteren ve basına yansıyan olaylar kendilerini oldukça kötü etkilemiş olacak ki sadece bir mevsim sonunda lig birinciliğinden lig sonunculuğuna düştüler.

Takıma katıldığını Twitter üzerinden duyuran Wadid, bu kararı almasındaki tek sebebin Viper ile birlikte oynamak istemesi olduğunu söyledi. Ayrıca bir alt koridor krallığının da bizleri beklediğini belirtti.

Gelecek olan LCK 2020 Yaz Mevsimi, Kore’de eski sistem ile oynanan son mevsim olacak. 2021 itibariyle LCK de tıpkı diğer majör ligler gibi franchising sistemine geçiş yapacak. Yani anlaşılan takımlar ile lige devam edilecek ve ligden düşmek diye bir durum olmayacak. Ayrıca Challengers Korea’ya son verilerek yerine bir akademi ligi kurulacak. Geçilecek yeni sisteme kabul edilmek için daha fazla şansı olmasını isteyen Griffin’in, önümüzdeki mevsim de ligde kalmak istemesi için oldukça fazla nedeni var.

Wadid’in de kadroya katılması ile birlikte aktif olarak oynatabileceği 9 oyunculuk geniş bir kadroya sahip oldu Griffin. Tabii ki ligde kalma mücadelesinde özellikle güvendikleri iki isim Wadid ile Viper olacak gibi. Bakalım önümüzdeki mevsim Griffin’i LCK’de görebilecek miyiz?

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir