League of Legends League of Legends Haberleri

Wendelbo, Doğuş Üniversitesi Aurora’dan ayrıldı

Doğuş Üniversitesi Aurora’nın destek oyuncusu Wendelbo, takımıyla sözleşmesinin sona erdiğini ve yeni teklifleri değerlendirebildiğini duyurdu.

Son 2 mevsimdir takım kadrosunun değişmeyen oyuncularından biri olan Wendelbo, ülkemizde uzun bir süre forma giydi diyebiliriz. Daha önce Crew Esports ile KMF oynayan oyuncu son 2 mevsim Doğuş Üniversitesi Aurora bünyesinde oynadı. Danimarkalı destek bugün yaptığı açıklamada takımı ile olan sözleşmesinin son bulduğunu ve yeni tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlayan Wendelbo, genellikle Avrupa’nın yerel liglerinde forma giydi. Kariyerinin tepe noktası ise Crew Esports ile oynadığı KMF oldu. Elwind, Mojito, Godbro, Madness, Wendelbo beşlisi 2017 Kış Mevsimi’nde finale kadar yükseldi ancak finalde Supermassive’e 3-1 kaybetti.

Ertesi sezon birçok farklı takımda forma giyen Danimarkalı destek LCL’de RoX formasıyla ikinci oldu. Ardından Team Atlantis ile EU Masters’a katılan oyuncu gruplardan çıkmayı başaramadı. Wendelbo ülkemize ilk geldiği dönemlerde zamansız hamleleri ve verdiği skorlarla çok eleştirildi. Makro oyun bilgisiyle bilinen isim oynadığı son 2 mevsimde bu özelliğini bir hayli geliştirdiğini gösterdi.

Padden’la iyi bir ikili olan destek mevsim genelinde fena olmayan bir performans sergiledi. Doğuş Üniversitesi Aurora normal sezonda 10 galibiyet 8 mağlubiyet aldı ve 5. sıraya yerleşti. Play-off’larda Beşiktaş Esports’u eleyen ekip yarı finalde Royal Youth’a 3-0 kaybetti.

Aurora orta koridoru Eren de takımdan ayrıldı. Takımın Türk oyuncuları kadroda tutun tutmayacağı belirsiz ancak yeni yabancılar gelecektir. Bakalım Aurora gelecek mevsim nasıl bir kadro kuracak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir