League of Legends League of Legends Haberleri

Werlyb, MAD Lions Madrid’e transfer oldu

Geçtiğimiz sezon SK Gaming bünyesinde yer alan üst koridor Werlyb, LVP ekiplerinden MAD Lions Madrid’e transfer oldu.

Özellikle İspanya’nın en ünlü oyuncularından biri olan Werlyb uzun bir süredir sahnede yer alıyor. Zamanında HolyPhoenix ile birlikte Team Huma forması da giyen oyuncu geçtiğimiz sezonun yarısında SK Gaming ana kadrosundan olaylı bir şekilde akademiye geçmişti. Sezonu burada tamamlayan isim gelecek sezon için ülkesine geri dönme kararı aldı. Splyce’ı satın alan MAD Lions, akademi takımı MAD Lions Madrid kadrosu için İspanyol oyuncu Werlyb ile anlaşmaya vardı.

Kariyerinin tamamını Avrupa’da tamamlayan Werlyb Giants Gaming, Team Huma, Fnatic, Thunder X3 Baskonia MAD Lions ve SK Gaming formaları giydi. LVP, LEC, EU CS ve ESLM’de mücadele eden üst koridor ilk LEC tecrübesini Giants Gaming formasıyla yaşadı. Giants o dönemde pek başarılı olamadı. Werlyb’in bir sonraki durağı HolyPhoenix’li Team Huma oldu. Huma, EU CS’te mücadele etti ancak o zamanki adıyla EU LCS’e çıkmayı başaramadı.

LVP’de oynadıktan sonra LEC’e geri dönen İspanyol oyuncu SK Gaming ile fena olmayan bir performans sergiledi. Sezon arasında akademi kadrosuna düşürülen Werlyb, yaptığı açıklamada kendisine bir şeyin bildirilmediğini ve konu hakkındaki şikayetlerini bildirdi. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan oyuncu ülkesine geri döndü ve MAD Lions Madrid ile anlaşma sağladı.

MAD Lions Madrid kadrosu henüz belli değil. Takımın iddialı bir kadro kurması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir