League of Legends League of Legends Haberleri

Wickd, Fnatic’e transfer oldu

Geçtiğimiz yıl ligimiz ekiplerinden Crew e-Sports Club’da oynayan Wickd, EU LCS ekiplerinden Fnatic’e transfer oldu. Üst koridor pozisyonuna yedek oyuncu olarak transfer edildiği varsayılan oyuncunun organizasyonda ne şekilde görev alacağı bilinmiyor. 

EU LCS’in köklü ekiplerinden Fnatic, 2017 kadrosunu tamamladı. Orta koridorunda Febiven ile yollarını ayıran ekip, bu yıl da tıpkı 2015’te olduğu gibi yeniden yapılanma içerisine girdi. Rekkles’ın etrafına bir takım kuran Fnatic, Origen’den Soaz ve Amazing’i transfer etmiş, ülkemizde Dark Passage’da forma giyen Caps’i orta koridoruna, Jesiz’i ise destek pozisyonuna getirmişti. Akademi takımını da aynı ciddiyetle kuran ekip, LCS kadrosuna üst koridora Wickd’ı transfer etti.

Profesyonel League of Legends sahnesindeki veteran oyunculardan olan Wickd, Sezon 1’den beri liglerde aktif olarak oynuyor. CLG.EU takımı ile ünlenen oyuncu, 2012 ve 2013 yıllarında dünyanın en iyi üst koridor oyuncularından birisi olarak gösteriliyordu. 2014’te Alliance takımında oynayan ve Worlds’e giden oyuncu, son olarak ülkemiz takımlarından Crew e-Sports’a transfer olmuştu. 2016 Yaz Mevsimi’nde süper hafta karşılaşmaları öncesi Crew’a gelen oyuncu, takımın ligde kalmasında büyük rol oynamış, Crew’un mevsim finallerine yükselmesinde de pay sahibi olmuştu.

Bununla beraber Wickd’ın Fnatic’te nasıl bir rol alacağı da belirsiz. 2016 sezonu bittikten sonra yayın programını sıklaştıran ve Youtube kanalını da aktif hale getiren oyuncu, organizasyona yayıncı kimliği ile de katılmış olabilir. Öte yandan Fnatic, geçtiğimiz yıl Werlyb ile denediği gibi üst koridorda Wickd’a zaman zaman şans da verebillir. Bundan birkaç yıl önce Soaz ve Wickd’ın aynı takımda oynaması hayal gibi gözükürken, 2017 yılında oyuncular üst koridor rolü için rekabet içerisinde olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir