League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: Wickd ve Obvious, Dark Passage’a transfer oldu

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en başarılı ekiplerinden Dark Passage, kötü gidişata dur demek adına ormanda Move, üst koridorda Bwipo ve Hioss ile yollarını ayırarak Obvious ve Wickd’ı transfer etti. Oyuncuların 4. hafta karşılaşmalarında DP forması giymesi bekleniyor. 

Lig tarihinin en kötü başlangıcını yapan Dark Passage, kadro konusunda değişikliğe gidiyor. 2017 sezonu öncesi iddialı transferler yapan ekip, orta koridorunu Immortoru ile güçlendirdikten sonra nişancı rolüne eski oyuncusu Holyphoenix’i transfer etmişti. Takım Rogu ile yoluna devam ederken, IEM Gyeonggi 2016 turnuvasında DP forması giyen Bwipo’yu da kadrosunda tutmuştu. DP’nin bomba transferi ise orman pozisyonuna gelmişti. Daha önce NA LCS’te Gravity, EU LCS’te Unicorns of Love’da forma giyen Move, DP’ye transfer olmuştu.

En zayıf koridoru üst koridor gözükmesine rağmen genel olarak baktığımızda kağıt üzerinde yıldızlarla dolu bir takım kuran DP, 2017 Kış Mevsimi’ne istediği gibi başlayamadı. Sadece 1 galibiyet 2 beraberlik alabilen ekip, 3 defa yenildi. Şu anda ligde 7. sırada bulunan Dark Passage, Vadi’de de kimliğinden çok uzak bir görüntü sergiliyor.

Taraftarların en sık dile getirdiği eleştiri ise Move’un yetersizliğiydi. Bu konuda bir hamle yapmayı tercih eden DP yönetimi, daha önce Team Dignitas EU, Enemy Esports ve Euronics Gaming’te forma giyen Obvious ile anlaştı. Takım, yetenekli oyuncu ile 4. hafta mücadelelerinde zafere ulaşmak için çaba gösterecek. Bununla birlikte yönetimin diğer bir hamlesi ise üst koridorda gerçekleşmişti. Geçtiğimiz günlerde Hioss’u kadrosuna katan ve 3. haftanın 2. mücadelesi olan Team Galakticos karşılaşmasına Hioss ile çıkan DP, buraya efsanevi oyuncu Wickd’ın transferini gerçekleştirdi. 2016 Yaz Mevsimi’nde Crew e-Sports Club’da forma giyen Wickd, son olarak EU LCS ekiplerinden Fnatic’e yedek oyuncu olarak transfer olmuştu.

Move, Hioss ve Bwipo ile yollarını ayıran ekip, koç Windjammer’ı da takımdan gönderdi. Takımın yeni koçu hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

DP’nin bu transferler ile en büyük problemi olan oyun içi karar verme mekanizmasının büyük oranda gelişeceğini söylemek mümkün. Takım yetenek olarak üst düzey olsa da sinerji ve plansızlık gibi problemlerden dolayı zafer kazanamıyordu. 2016 yılında CRW’un ligde kalmasında ve mevsim finallerine yükselmesinde büyük bir rolü olan Wickd, bu konuda tecrübesini takıma yansıtacak türden bir oyuncu.


League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir