League of Legends League of Legends Haberleri

Wiz, 1907 Fenerbahçe Espor’dan ayrıldı

1907 Fenerbahçe Espor’un yaptığı açıklamaya göre Koreli ormancı Wiz takımdan ayrıldı.

Geçtiğimiz mevsime kıyasla biraz daha düşük bir performans sergileyen 1907 Fenerbahçe Espor, VFŞL Yaz Mevsimi’nde 8. haftaya kadar 2 bölgede farklı oyuncular denedi. Son haftaya kadar Wiz, Hades ve Untara’nın sabit kaldığı beşlide Bolulu, Blue ve Luger değişmeli olarak forma giydi. 16 maçta 9 galibiyet alan Fenerbahçe 7 mağlubiyet gördü. Transferin son gününde ormancı Stefan’ı kadrosuna katan ekip Koreli ormancısı Wiz ile yolların ayrıldığını açıkladı.

VFŞL’de oynamadan önce Lubu ismiyle tanınan ormancı Kore Yükselme Ligi’nde forma giydi. Mekanik olarak çok yüksek seviyede olan ormancı dışarıdan bakıldığında iyi bir performans sergiliyordu. Takım içinde alınan bu kararın yakın zamanda açıklanacağı bekleniyordu diyebiliriz. Fenerbahçe’nin Stefan’ı kadrosuna katması ve 8. hafta maçlarına Wiz yerine Agurin’le çıkması bazı problemlerin olduğunun habercisiydi.

Bu mevsim 9 galibiyet 5 mağlubiyet gören Wiz 10 farklı şampiyon oynadı. VFŞL Yaz Mevsimi’nde en çok oynadığı şampiyon ise Vadi’ye 3 kez indiği Sejuani oldu. 1907 Fenerbahçe Espor, Wiz’in Sejuani oynadığı maçlarda 1 galibiyet 2 mağlubiyet gördü. Galakticos karşılaşmasında Rek’Sai seçimiyle 11 KDA yakalayan oyuncunun bu performansı izlenmeye değerdi. Mekaniklerine baktığımızda başarılı olan Wiz’in takımdan ayrılmasının taktiksel bir tarafının bulunduğunu belirtmekte fayda var. Anlaşılan Fenerbahçe yönetimi Koreli ormancıdan beklediği katkıyı alamadı.

Bu haberle birlikte 1907 Fenerbahçe Espor’un son hafta maçları ve Mevsim Finalleri’ne Stefan veya Agurin’le çıkması kesinleşti. Bakalım takımın performansı ne yönde değişecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir