League of Legends League of Legends Haberleri

Wolf, emekli oldu

Son olarak Bahçeşehir SuperMassive forması giyen Koreli destek Wolf, InvenGlobal’a verdiği röportajda emekli olduğunu duyurdu.

SKT ile yakaladığı başarıların ardından ülkemize geldiğinde transferi büyük yankı uyandıran Wolf, kariyerine kıyasla başarısız bir sezon geçirdi. Bahçeşehir SuperMassive bünyesinde 2 mevsim geçiren destek, iki kez final gördü ancak iki finali de kaybetti. Bu yüzden uluslararası turnuvalarda boy gösteremedi. SUP, sezonun sona ermesiyle kadroda yer alan Korelilerle yolların ayrıldığını duyurdu. Serbest oyuncu konumuna geçen Wolf, InvenGlobal ile yaptığı röportajda emekli olduğunu açıkladı.

SKT ile 3 kez Worlds şampiyonu olmayı başaran Koreli, uzun bir süre dünyanın en iyi destekleri arasında gösterildi. Worlds’ün yanında LCK ve MSI’da da şampiyonluklar yaşayan isim geçtiğimiz sezonun başında VFŞL’ye geldi. Bahçeşehir SuperMassive ile anlaşan Koreli ülkemizde şampiyonluk yaşayamadı ancak iki final gördü.

InvenGlobal’a verdiği röportajda dört farklı sağlık sorunuyla boğuştuğunu belirten Wolf, kariyerini 2017’den beri bu şekilde sürdürdüğünü aktardı. SKT zamanında başlayan bu sorunlar SuperMassive zamanına kadar devam etti. Bu sezon da uluslararası turnuvalara katılamayan oyuncu bunun sonucunda emekli olma kararı aldı.

Röportajda aktarıldığına göre Wolf, depresyon, uyum bozukluğu, anksiyete bozukluğu ve panik atakla boğuşuyor. Koreli destek, Pawn’dan sonra bu yıl sağlık sorunları nedeniyle kariyerini noktalayan isimlerden biri oldu.

Wolf’un yokluğunda SUP’un destek rolü için kiminle anlaşacağı merakla bekleniyor. 5Mid ekibi olarak Wolf’a acil şifalar diliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir