Wolf, yayıncı ve içerik üreticisi olarak T1'a geri döndü League of Legends League of Legends Haberleri

Wolf, yayıncı ve içerik üreticisi olarak T1’a geri döndü

Profesyonel arenanın en kariyerli oyuncularından Lee “Wolf” Jae-wan, eski takımı T1’a yayıncı ve içerik üreticisi olarak geri döndü.

Efsane, yuvasına geri döndü. Dünya’nın en büyük oyuncuları arasında yer alan, 4 LCK ve 3 Worlds şampiyonluğu bulunan destek oyuncusu, T1 bünyesine dönüş yaptı. Organizasyonun bugün yaptığı duyuruya göre başarılı oyuncu, yayıncı ve içerik üreticisi olarak takıma katıldı.

En son 2018 senesinde Wolf’u T1’da görmüştük. O sıralar SK Telecom T1 olarak mücadele eden takım, LCK 2018 Yaz mevsimini yedinci sırada bitirdikten sonra destek oyuncuları ile yollarını ayırmışlardı.

Sonrasında biz Şampiyonluk Ligi seyircilerini şaşırtan bir karar ile yolunu Türkiye’ye çevirdi. 2019 sezonunu Supermassive bünyesinde geçiren Wolf, eğer bu sezon uluslararası bir başarı yakalayamazsa emekli olacağını açıklamıştı. Kış ve Yaz mevsiminde hem ligi hem de playoff aşamalarını ikinci sırada bitirdikleri için uluslararası arenada boy gösteremedi. Kendisi, verdiği sözü tuttu ve jübilesini Supermassive ile yaptı.

Emekliliğinin ardından verdiği röportajda bir süredir mental rahatsızlıklar ile mücadele ettiğini açıklamıştı. Profesyonel arenadan uzaklaşmasının sebeplerinden birinin de bu rahatsızlıklar olduğunu söylemişti.

Wolf kuşkusuz Legaue of Legends’ın en önemli isimlerinden birisi. 6 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarı sığdırdı. Arkadaşı ve koridordaki partneri Bang ile uzun bir süre unutulmayacak bir haline geldiler. Dünya’nın en iyi destek oyuncularından birisi olarak ismini altın harflerle espor dünyasına kazıdı. Şimdi ise bu hikayeleri yazdığı yuvasına geri döndü. Oyuncu veya koç olarak değil belki ama bir efsane olarak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir