League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017 4. gün özeti

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin büyük bir başarıya imza attığı Worlds 2017 4. gün karşılaşmaları tamamlandı. C ve D grup maçlarının oynandığı günde FB ve HKA arasındaki tie-breaker karşılaşmasının sonucunda D grubu birincisi 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

Günün ilk karşılaşmasında HKA ve RPG mücadelesi vardı. Tıpkı ilk maç gibi bu defa da HKA’nın mutlak bir hakimiyeti ile geçen mücadelede RPG hiç varlık gösteremedi ve rakibine elenerek turnuvaya veda etti. Günün ikinci karşılaşmasında YG, üst koridorunda bir değişiklik yaparak çıktığı maçta KLG’ye net bir üstünlük kurdu. Takımın NhocTy ile çok daha etkili bir oyun ortaya koyması, KLG karşısında galibiyeti getiren en büyük etkendi. Günün üçüncü maçında ise temsilcimiz ile RPG karşı karşıya geldi. Grup birinciliği için hayati bir önem taşıyan mücadelede yine FB oyuna yavaş başlamasına rağmen 20. dakikadan sonra kontrolü eline aldı ve maçı kazandı.

Avrupa LCS temsilcisi Fnatic, Kaos Latin Gamers karşısında zorlanmadan bir galibiyet aldı. FB’nin HKA karşısındaki rövanş maçı ise çok daha tek taraflı geçti.  Tıpkı ilk maç gibi bu maçta da erken oyunda rakibine çok fazla taviz veren FB, geri dönme konusunda sıkıntı yaşadı ve HKA, rahat bir şekilde kartopu olarak maçı kazandı. Bu galibiyet ile grup birinciliği için HKA ile tie-breaker karşılaşması oynayacağımız kesinleşti. Günün son maçında ise Young Generation, KLG karşısındaki güzel oyununu FNC karşısında da devam ettirdi ve Avrupa temsilcisini yenmeyi başardı. Takımın alt koridorunda BigKoro’nun etkiil performansı ve Rekkless-Jesiz ikilisinin koridorunu ağır bir şekilde kaybetmesi, Fnatic’in dengesinin bozulmasına ve cevap verememesine neden oldu.

D grubunun birincisinin belirleneceği FB-HKA tie-breaker karşılaşması ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Yine oyun yavaş başladı fakat bu defa HKA koridor aşamasında çok daha fazla skor ve avantaj elde etti. Padden’ın maç boyunca çok geriye düştüğünü, temsilcimizin Thaldrin ve Frozen ile ayakta kaldığını belirtelim. Özellikle Frozen’ın Ekko oyunu, FB’nin geri dönüşündeki en büyük etkendi. Oyun sonundaki takım savaşlarında da Padden dezavantajını kapatarak üzerine düşeni yapınca temsilcimiz Baron etrafındaki savaşı kazandı ve karşılaşmayı da tamamlayarak grup birinciliğini elde etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir