League of Legends

Worlds 2017’de altıncı gün tamamlandı

Riot Games

Worlds 2017’de C grubunun düğümünün çözüldüğü altıncı gün karşılaşmaları tamamlandı. Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor bugün çıktığı üç karşılaşmadan da galibiyet alamadı ve turnuvaya veda etti. Buna rağmen FB’nin özellikle G2 karşısında iyi bir oyun  sergilediğini söyleyebiliriz.

Dün oynanan sonuçların ışığında B grubunu birinci ve ikinci bitiren takım belli olmuş, LZ ile FNC bir üst tura yükselmişti. Bugünkü karşılaşmalar ise tamamıyla C grubunun kaderini belirledi. Geçtiğimiz haftayı mağlubiyet almadan tamamlayan Çin temsilcisi RNG, ilk yenilgisini G2 karşısında aldı. İlk hafta kötü bir oyun ortaya koyan G2 ise ikinci haftaya harika bir şekilde başladı. Corki ve Tristana’nın önüne Sejuani ile Cho’Gath gibi geçilmesi zor iki tankı tercih eden G2, RNG’yi takım savaşlarında daha iyi oynayarak ve daha yüksek hasarlar çıkartarak egale etti. Takım maçı 27 dakikada bitirdi ve güne iyi başlamayı başardı.

İkinci maçta ise temsilcimiz, ilk hafta karşısında harika bir oyun sergilediğimiz SSG ile karşılaştı. Orta koridora Kassadin, üst koridora ise Galio’yu aldığımız maçta rakibimiz ise Kassadin’e karşı Malzahar ve ormana Kha’Zix seçiminde bulundu. Erken dakikalarda iyi oyunlar yapmamıza rağmen oyunun orta ve son kısımlarında Ambition ile Ruler’a karşı çözüm üretemedik. Görüş konusunda da eksik kalan FB, maçı 34. dakikada kaybetti ve bir üst tura çıkma hayallerini suya düşürdü.

Üçüncü maçta G2 ile karşılaşan SSG de oldukça etkili bir performans sergildi ve G2 karşısında fazla zorlanmadı. Takım, 45 dakika süren mücadeleyi kazanarak bir üst tura çıkmayı garantiledi. Dördüncü maçta RNG ile oynayan 1907 Fenerbahçe, turnuvanın belki de en kötü maçını çıkardı. Uzi bize karşı Vayne alırken Padden’ın Tristana’sı hiçbir şekilde oyuna etki edemedi. Maç da oldukça hızlı bir biçimde 26. dakikada RNG lehine sonuçlandı.

Turnuvada galibiyete en çok yaklaştığımız maç ise G2 karşılaşması oldu. İki takımın da herhangi bir iddiasının bulunmadığı maçta Perkz Yasuo alırken Frozen’ın ellerinde ise Taliyah’ı izledik. Maçın son on dakikası hariç G2’ye çok az avantaj veren temsilcimiz, üç inhibitörü de açmayı başardı. Hatta Padden tek başına Nexus’u yıkmaya bile çalıştı. Fakat yapılan karar hataları ve G2’nin Yasuo-Jarvan-Cho üçlüsü ile çok iyi kitle kontrolü uygulaması son takım savaşında Padden’ın yakalanmasına ve G2’nin geri dönmesine yol açtı. Takım, büyük bir altın farkını kapatarak galibiyete ulaştı. Temsilcimiz de Worlds 2017’deki son maçından mağlubiyet ile ayrılmış oldu.

Günün son maçı RNG-SSG ise C grubunu birinci bitiren takımı belirledi. Oyunun erken dakikalarında SSG’nin RNG’nin agresifliğine iyi cevap verdiğini görsek de oyun ortası takım savaşlarında RNG çok daha aktif bir şekilde rakibini öldürmeyi başardı. 32 dakika süren maçı RNG kazanırken takım C grubunu da birinci bitirmiş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.