League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017 biletini alan son takım NA LCS’ten Cloud9 oldu

NA LCS Bölgesel Eleme Turnuvası finalinde Counter Logic Gaming ile karşılaşan Cloud9, rakibini 3-1 ile geçerek Worlds 2017 biletini kapan son takım oldu. Ekip, böylelikle mevsim finallerini büyük bir hayal kırıklığı ile kapatmış olmasına rağmen gauntlet’ten sağ çıkmayı başardı.

League of Legends sahnesinin en büyük ve önemli turnuvası Worlds 2017’ye çok az bir süre kaldı. NA ve EU LCS’teki Bölgesel Eleme Turnuvası’nın sonuçlanması ile turnuva takımları da belirlendi. Dün oynanan karşılaşmada H2K’yi 3-0 ile geçen Fnatic, EU’dan Worlds’e katılacak 3. takım olmuştu. Gauntlet finalinde karşı karşıya gelen Cloud9 ve Counter Logic Gaming arasındaki mücadele ise büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Cloud9 rakibini 3-1 ile görece rahat bir şekilde yenmiş gibi gözükse de oynanan dört maçın tamamı da başa baş geçti. Seri boyunca öne çıkan oyuncu ise Sneaky oldu. Dört maç boyunca sadece dört defa ölen Sneaky, son maçta Xayah ile takım savaşlarında C9’u sırtladı. Bu mevsimin en istikrarlı üst  koridoru Darshan ile düzenlilik konusunda sıkıntılar yaşayan Impact arasındaki eşleşmeyi izlemek de oldukça keyifliydi. Impact mevsimin belki de en iyi serisini çıkartırken Darshan da ilk iki maçta harika ayrık ittirme oynayarak takımını seride tuttu.

Cloud9 bu galibiyet ile tıpkı Fnatic gibi Worlds 2017 biletini kaptı. Takım, temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor gibi Worlds’e Ön Eleme aşamasından başlayacak. Turnuvanın kura çekimi ise yarın öğlen 15:00’da çekilecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir