League of Legends

Worlds 2017 D Grubu: Team SoloMid için bu yıl “o” yıl

Riot Games

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un da bulunduğu Worlds 2017 grup aşaması yarın başlıyor. Biz de performans açısından en basit grup olarak gösterilen D grubunu sizler için değerlendirdik.

League of Legends sahnesinin en büyük turnuvası olan Worlds 2017’de grup aşamasının başlamasına saatler kaldı. Turnuvanın formatında değişikliğe gidilmiş ve WildCard terimi ortadan kalmıştı. Geçtiğimiz hafta oynanan mücadeleler ile gruplara kalan son takımlar belirlendi. Fnatic, Cloud9 ve Team WE gibi dev ekiplerin yanı sıra temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor, Ön Eleme aşamasında gruplarını birinci tamamlayarak bir sonraki tura yükseldi. Burada grup birincisi olmanın avantajını çok iyi değerlendiren FB ise Brezilya temsilcisi Team oNe’ı rahat bir şekilde eleyerek grup biletini kazandı. Diğer eşleşmelerde ise sürpriz olmadı ve favori olarak gösterilen ekipler gruplara kaldı.

Turnuvada herhangi bir grubun rahat olmasını beklemek anlamsız olur. Zira sonuçta League of Legends camiasının en iyi 16 takımı şampiyonluk için yarışacak. Fakat görece en basit grup olarak D’yi göstermemiz mümkün. NA LCS temsilcisi Team SoloMid, EU LCS’ten Misfits, LMS şampiyonu Flash Wolves ve Ön Eleme aşamasından gelen Team WE ile D Grubu, hemen hemen herkesin üst tura çıkabileceği durumda.

Flash Wolves

Kore Katili olarak bilinen Flash Wolves son zamanlarda eski performansından oldukça uzak. MSI 2017’de ilk dörde kalmayı başaran ekip, 2017 Yaz Mevsimi’nde sezon aşamasını birinci olarak tamamlayıp finalde ahq e-Sports Club’ı 3-0 ile geçerek şampiyonluğa ulaşmıştı. Takımın en büyük avantajı kadrosunu uzun bir süredir bozmamış oluşu. Karsa-Maple ikilisinin turnuvanın en iyi orman-orta koridor ikililerinden biri olduğunu belirtmek gerekiyor. SwordArt da turnuvanın en iyi desteklerinden birisi. İnsanlar LMS’i küçümsüyor olsa da Flash Wolves hiç de azımsanacak bir ekip değil. Takımın uluslararası arenada istikrarlı bir şekilde iyi oynaması ve avantajı eline aldıktan sonra rakiplerine nefes dahi aldırmaması, FW’yi D grubunun favorilerinden birisi yapıyor.

Misfits

EU LCS’i ikinci olarak tamamlayan Misfits, bu yılın sürprizlerinden birisi. Geçtiğimiz mevsim LCS’e yükselen takım, bir mevsimlik alışma sürecinin ardından Yaz Mevsimi’nin sonuna doğru vitesi yükseltip finale kadar çıkmayı başarmıştı. Fnatic’i adeta ezip geçen takım finalde G2’ya elense de, ciddi bir başarı gösterdiğini kabul etmek gerekiyor. Genç ve dinamik bir kadrosu bulunan Misfits’de öne çıkan isimler PowerofEvil ve Hans Sama. Özellikle POE, Origen’den ayrıldıktan sonra toparlayamayacağını iddia edenlere kendisini çok iyi kanıtladı. Takımın üst koridorundaki Alphari ise çalışkanlığı ile biliniyor. Misfits’in D grubundan çıkma ihtimali oldukça düşük. Fakat takım, geçtiğimiz yılın Splyce’ı gibi rövanş maçlarında kendilerini gösterip grubun dengesini bozabilir.

Team SoloMid

Kuzey Amerika LCS temsilcisi TSM bu yıl olabilecek en basit gruba düştü. Her yıl takımın performansı övülse ve gruplardan çıkacağı iddia edilse de TSM ne yazık ki bu başarıyı gösteremiyordu. Fakat bu yıl gerçekten de “o” yıl olabilir. TSM evsime sallantılı bir şekilde başlamasına rağmen Doublelift’in geri dönüşüne uyum sağladıktan sonra yine iyi yağlanmış bir otomobil motoru gibi performans göstermeye başladı. Finallerde de IMT’ye karşı üstünlük kuran ve Worlds biletini kapan ekipte tüm gözler Bjergsen’in üstünde olacak. Turnuvadaki en iyi beş orta koridordan birisi olarak gösterilen oyuncunun, gerçekten de “dünya yıldızı” olduğunu kanıtlaması için takımını sırtlaması gerekiyor. Bununla beraber Doublelift de TSM’in galibiyetlerinde önemli bir rol oynayacak. “TSM hype trenine” katılmamak için ciddi bir direniş göstermek gerekse de takımın realistik bir bakış açısıyla gruptan çıkmak için ciddi bir şansı bulunuyor.

Team WE

Eski şaaşalı günlerine geri dönen Team WE, D grubunun açık ara favorisi. Takım Worlds 2017’ye Ön Eleme aşamasında başlamış ve grubunu lider tamamlayarak ikinci turda Young Generation ile eşleşmişti. YG’ye karşı zaman zaman geri düşse de WE ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu herkese kanıtladı. Bölgesel Eleme Turnuvası’yla Worlds biletini elde eden takımda öne çıkan isimler ise Condi ve Xiye. Bazı otoriteler Condi’yi turnuvanın en iyi ormancısı olarak gösteriyor. Ki Condi de ne kadar iyi olduğu Ön Eleme Aşaması’nda çaldığı görevler ile gösterdi. Herkes TSM ve WE’yi favori olarak gösterse de LPL’in bu yıl performans seviyesini ciddi olarak yükselttiğini ve WE’nin EDG’den bile daha iyi performans gösterme ihtimali olduğunu not düşelim.

Grup sıralaması tahmini:

  • Team WE
  • Team SoloMid
  • Flash Wolves
  • Misfits
1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.