League of Legends

Worlds 2017 final karşılaşması öncesi medya günü yapıldı

Worlds 2017 finaline saatler kala SKT ve Samsung ekiplerinin üst-orta koridor oyuncuları ile takım koçları basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Dünya Şampiyonası finalinde bu yıl da Kore finali izleyeceğiz. SK Telecom T1 ve Samsung Galaxy, geçtiğimiz sene olduğu gibi yine League of Legends profesyonel sahnesinin en önemli kupasını kazanmak için kozlarını paylaşacak. Herkesin heyecanla beklediği final müsabakası öncesi iki takımın üst ve orta koridor oyuncuları ile takım koçları medya gününde basın mensuplarının karşısına geçti. Etkinliğe katılan isimlere birçok ilgi çekici sorunun yöneltiği günden öne çıkan başlıkları sizler için derledik.

Dünya Şampiyonaları sırasında League of Legends takipçilerinin akıllarının bir köşesinde de kazanan takımın hangi şampiyonları seçeceği, dolayısıyla hangi yeni kostümlerin satışa sunulacağı bulunur. Basın gününe katılan oyunculara finali kazanmaları durumunda hangi şampiyon kostümünü arzu ettikleri soruldu. SKT cephesinde Huni bu soruya Yasuo cevabı verdi. Takım arkadaşı Faker ise aslında Ahri kostümü istediğini, ancak finalde şampiyonu seçme gibi bir durumu olmayacağından Galio tercih ettiğini dile getirdi. Dünyaca ünlü yıldızın maçlara sürekli şekilde kostümsüz çıktığını göz önüne alıp kendisinin soruyu pek umursamadığını düşünebiliriz ancak oyunda kendisi adına bir kostüm bulunması gerçekten gurur verici bir durum olsa gerek. Samsung Galaxy tarafında ise Cuvee bu soruya Gnar olarak cevap verirken, Crown konu hakkında hiç düşünmediğini dile getirdi.

Basın mensuplarından gelen bir diğer ilgi çekici soru da Worlds’te oyuncuları kendi koridorlarında etkilemeyi başaran isimlerin kimler olduğuydu. Crown herhangi bir orta koridor oyuncusunun kendisini etkilemediğini dile getirdi. Ancak turnuva sırasında Uzi’nin yaptıklarını hayranlıkla izlediğini de sözlerine ekledi. Faker ve Huni bu soruya ‘ekip halinde Misfits’in yaptıkları’ olarak cevap verdi. Ayrıca Faker iBoy’dan da etkilendiğini belirtti.

Medya gününde dikkat çeken diğer açıklamalar şu şekilde:

  • SKT koçu Kkoma: SKT’nin gün geçtikçe güçsüzleştiğini düşünmüyorum. Diğer takımlar daha güçlü hale geldi.
  • Faker: Samsung’un mağlup edilmesi zor bir rakip olduğunu düşünmüyorum.
  • SSG koçu Edgar: LPL ile LCK arasında önemli bir güç farkı olduğunu düşünmüyorum.
  • Faker: 2013 yılında ilk kez bu sahnede yer aldığımda eğlenmeyi amaçlıyordum. Şimdi ise tek düşündüğüm şey kazanmak.
  • Crown: Faker şampiyonadaki en iyi oyuncu. Ama bunun hakkında düşünmeye devam edersem başıma ağrılar girer.
  • Faker: Beni takip edecek oyuncunun kim olacağını bilmiyorum, zaten henüz emekli olmayı da düşünmüyorum.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.