League of Legends

Worlds 2017’de grup aşaması tamamlandı

Grup aşamasının tamamlandığı Worlds 2017 yedinci gününde A grubundan da çeyrek finale yükselen ekipler belli oldu. Güne rüya gibi bir başlangıç yapan EDG ise yine son maçta SKT’ye karşı kaybetti ve bir üst tura çıkamadı.

Oldukça ilginç maçlara sahip olan A grubunda sürpriz bir şekilde üst tura yükselen ekip SKT ile Cloud9 oldu. Günün ilk maçında grubun en zayıf takımı olarak gösterilen AHQ ile SKT karşı karşıya geldi. Worlds 2015’te çeyrek finalde karşı karşıya gelen iki ekipte orta koridorlar yine aynı eşleşme olan Fizz-Kassadin tercihinde bulundu. Fizz ve Sejuani ile harika bir kartopu olan AHQ, SKT’ye ağır bir mağlubiyet yaşatmayı başardı. İlk hafta oynadığı hiçbir karşılaşmayı kazanamayan EDG ise güne fırtına gibi başladı. Caitlyn stratejisini çok iyi oynayan ekip, Cloud9’ın silahlarına efektif bir şekilde cevap verdi ve ilk galibiyetine ulaştı. Aynı güzel oyunu AHQ karşısında da devam ettiren takım, rakibini sadece 24 dakikada yendi.

SKT karşısında 30 dakika başa baş bir mücadele sergilemesine rağmen Kadim Ejder önünde inhibitörü açıkken fazlasıyla oyalanan C9, Huni’nin Jayce ile Nexus kulelerini yıkıp oyunu bitirmesine engel olamadı. Öte yandan ilk defa turnuvaya adaptasyon gösteren C9, AHQ karşısında Caitlyn aldı ve erken oyundan itibaren harika bir kartopu olarak maçı kazandı.

Günün son maçı ise gruptan bir üst tura çıkacak ekibi belirledi. İlk haftanın nefes kesen mücadelesinin rövanşını da mükemmel bir şekilde oynayan EDG, yaklaşık 30 dakika boyunca yine SKT’yee üstünlük kurdu ve iki inhibitör açtı. Fakat orta koridor inhibitörünü almak için gereksiz ısrar eden ve Baron’un doğmasından hemen önce takım savaşını kaybeden EDG, SKT’ye geri dönüş fırsatı tanıdı. Yıldız ekip de bu ikramı geri çevirmedi ve karşılaşmayı kazanarak EDG’yi turnuvaya itti. Böylelikle Cloud9 çeyrek finale yükselen ikinci takım oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir