League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017’de izlenmesi gereken 5 oyuncu

Dün sabah saatlerinde Ön Eleme grup maçlarıyla başlayan Worlds 2017’de performansı merakla beklenen ve dikkat edilmesi gereken beş oyuncuyu sizler için derledik.

Her yıl düzenlenen uluslararası turnuvalarda bazı oyuncuların performansı merak konusu olur. Önceki sezonlarda yaşanan çekişmeler, o mevsim ligde harika oyunlar ortaya koyulması ve genç bir yetenek olarak bir anda izleyenlerin dikkatini çekmek, bu tarz oyuncuların turnuva kapsamında ne yapacağı konusunda merak yaratır. Biz de bu yıl Dünya Şampiyonası’nda neler yapacağı çok merak edilen ve deyim yerindeyse patlama yapması beklenen beş ismi sizler için sıraladık.

1. Frozen

Geçtiğimiz yıllarda LCK’de boy gösteren ve SKT ile karşılaştıkları maçlarda koridorda Faker’a zorlu anlar yaşatan, hatta rakibini birçok kez bire birde kesme başarısı gösteren Frozen, bu performanslarının karşılığını bir türlü alamamıştı. Takımıyla bu maçlarda galibiyete ulaşan ve uluslararası turnuvalarda boy gösteren isim sürekli Faker olmuştu. Kış Mevsimi öncesi Longzhu’dan ayrılan Frozen, yeni bir sayfa açmak adına 1907 Fenerbahçe Espor ile anlaştı ve Türk espor seyircisini harikulade performanslarıyla adeta büyüledi. Gerek izleyenlerin, gerekse de profesyonel oyuncuların neredeyse hepsi ligimizde yer alan isimler arasında en iyisinin Frozen olduğu konusunda hemfikir. Şimdi ise 1907 Fenerbahçe ile Worlds 2017’ye katılma hakkı elde eden Frozen, bir kez daha en iyileri alt etme şansına sahip ve adını duyan herkes onun turnuvadaki performansını merakla bekliyor.

2. Khan

Bu yıl LoL sahnesinde adından en çok söz ettiren isim şüphesiz Longzhu’daki inanılmaz performansıyla takımın üst koridor oyuncusu Khan oldu. Çaylak bir oyuncu olarak Cuzz ile birlikte takıma dahil edilen ismin neler yapacağı merakla bekleniyordu. Hatta oyuncunun böylesine büyük oynayacağını öngöremeyenler bu yıl Longzhu’ya şampiyonluk konusunda hiç şans vermiyordu. Ancak Khan öyle bir performans ortaya koydu ki, bir anda dünyanın en iyi oyuncuları arasında sayılmaya başlandı. Genelde bire bir mücadelelerden üstün çıkan isimlerin iyi oyuncu olduğu söylenir ancak geçtiğimiz mevsim Khan’ı birçok kez 1v2 hatta 1v3 yaparken ve bu karşılaşmalardan üstün çıkarken seyrettik. Kendisinin Worlds 2017’ye damga vurması bekleniyor.

3. Xiaohu

Bir süredir beklenen performansı ortaya koyamayan Royal Never Give Up, geçtiğimiz mevsim LPL’i ikinci bitirerek Worlds 2017’ye katılma hakkı kazandı. Ancak bu ikincilik tamamen final maçında yapılan seçim yasakla ekranı hatalarına bağlıydı. Seride 2-0 öne geçen ekip, özellikle son maçta anlamsız bir seçim ekranı stratejisi izleyince, şampiyonluk şansını elinden kaçırmış oldu. Genel anlamda harika bir sezon geçiren RNG’de çok iyi bir performans ortaya koyan ve eski günlerine dönme sinyalleri veren Uzi’yi gölgelemeyi başaran tek bir isim vardı: Xiaohu. Orta koridorlar arasında en yüksek KDA’ya sahip oyuncu, genelde de ikinci sırada yer aldı ancak hepsinden öte izleyenlere keyif veren harika bir performans ortaya koydu.

4. Caps

Fnatic, EU LCS’te istediği sonucu alamamış olsa da bir şekilde Worlds’e katılmayı başardı. Bu da haliyle izleyenleri memnun etti, zira Fnatic gibi renkli bir takım bu tarz uluslararası turnuvaların olmazsa olmazı. Dark Passage’da boy gösterdiğinde bir anda dikkatleri üzerine çeken ve Avrupa’ya transfer olan genç orta koridor Caps ise zaman zaman seyircileri heyecanlandıran hareketler yapsa ve kalitesini gösterse de, bir türlü tam anlamıyla istenen patlamayı yapamadı. EU LCS’te bu mevsim en fazla hasarı çıkaran oyuncu olmayı başaran “Baby Faker”, beğenmediği bu takma adı Worlds 2017’de ortaya koyacağı performans ile ortadan kaldırıp kendi adıyla anılmaya başlayabilir.

5. Bdd

Belki beş isimden oluşan bir listede aynı takımdan iki isme yer vermek anlamsız gözükebilir. Ancak bu sezon Longzhu öyle iyi maçlar oynadı ki, tüm listeyi bu takımın beş oyuncusuyla doldurmak bile absürt kaçmazdı. Geçtiğimiz yıl Cj Entus’ta oynayan ve Kış Mevsimi’nde Longzhu’ya katılan 18 yaşındaki Bdd, takımın şampiyonluğunda en fazla paya sahip isimlerden biri oldu. Bu sezon 11.3’lük bir KDA elde eden oyuncu, orta koridorlar arasında bu istatistikte kendine en yakın ismi neredeyse ikiye katladı. Şimdi ise Bdd için Worlds’te kendini gösterme ve kalitesini ispatlama zamanı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir