League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017 kura çekiminin detayları belli oldu

Yılın en büyük League of Legends etkinliğine sayılı günler kala heyecan da katlanarak devam ediyor. 23 Eylül – 4 Kasım tarihleri arasında bir ayı aşkın bir süre boyunca League of Legends’a doyacağımız şampiyona öncesi kura çekiminin detayları bugün Riot Games tarafından paylaşıldı.

Şu an için NA LCS ve EU LCS üçüncüleri haricinde katılacak 22 takımın belli olduğu Worlds 2017’nin kura çekimi 12 Eylül Türkiye saati ile 15:00’da gerçekleşecek ve Riot Games’in YouTube ve Twitch kanallarından canlı yayınlanacak. Toplam 12 takımın mücadele edeceği ön eleme aşamasına katılmaya hak kazanan 1907 Fenerbahçe’yi ilgilendiren kura çekiminde temsilcimiz ikinci torbada yer alacak. Ön eleme kuralarının ardındansa gruplar belli olacak.

Şimdi biz ön elemedeki sistemin nasıl işleyeceğine bir bakalım. Önce torbalar:

1. Torba: Team WE (Çin), Hong Kong Attitude (Hong Kong), NA LCS üçüncüsü, EU LCS üçüncüsü
2. Torba: 1907 Fenerbahçe (Türkiye), Gambit (Bağımsız Devletler Topluluğu), Team oNe (Brezilya), Young Generation (Güneydoğu Asya)
3. Torba: Rampage (Japonya), Kaos Latin Gamers (Latin Amerika Güney), Lyon Gaming (Latin Amerika Kuzey), Dire Wolves (Okyanusya)

Ön eleme aşamasındaki takımlar üçer takımlı dört gruba ayrıldıktan sonra grup içerisinde her takımla iki kez karşılaşacak, ardından grupta ilk iki sırayı alan takımlar bir üst tura yükselecek. Burada da üst tura çıkan takımlar kendi arasında eşleşerek Worlds 2017’de gruplara kalmak için beş maçlık bir seriye çıkacak.

Şampiyonanın grup aşamasında 16 takım dörderden dört gruba ayrılacak. Bu aşamada hiçbir grupta bir bölgeden iki takım yer alamayacak. Gruplardaki dağılım birinci torbadan bir, ikinci torbadan iki ve üçüncü torbadan da bir takım şeklinde gerçekleşecek. Grup aşamasının torbaları şu şekilde:

1. Torba: Longzhu Gaming (Kore), Edward Gaming (Çin), Flash Wolves (Tayvan), G2 Esports (Avrupa)
2. Torba: TSM (Kuzey Amerika), Gigabyte Marines (Güneydoğu Asya), SK telecom T1 (Kore), Samsung Galaxy (Kore), Misfits (Avrupa), Immortals (Kuzey Amerika), Royal Never Give Up (Çin), ahq eSports (Tayvan)
3. Torba: Ön eleme aşamasından gelecek dört takım.

Worlds 2017 gruplar belirlendikten sonra bildiğimiz formatıyla devam edecek. Umuyoruz temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’yi de bu devler arenasında dünyanın en iyi takımlarına karşı görür ve gururlanırız.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir