League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017’de beşinci gün karşılaşmaları tamamlandı

Worlds 2017 heyecanı tüm hızıyla geri döndü. B grubu maçlarının tamamlandığı beşinci günde Longzhu Gaming ve Fnatic gruptan çıkmayı başardı.

Günün maçları başlamadan önce Longzhu (3-0), Immortals (2-1), Gigabyte Marines (1-2), Fnatic (0-3) şeklinde sıralanan B grubunda performanslar göz önünde bulundurulduğunda Longzhu Gaming’in gruptan çıkması zaten herkes tarafından beklenen bir durumdu. Günün ikinci maçında Fnatic’i Kog’Maw ve Jayce’li kompozisyonuyla rahat geçen Longzhu, dördüncü maçta Gigabyte Marines’e karşı adeta ecel terleri dökerek oyunu iki inhibitör verdikten sonra zar zor çevirdi. Normalde grubun son maçı olması beklenen Longzhu-Immortals maçından da Longzhu rahat bir galibiyet çıkardı ve zaten ikinci hafta maçlarında oldukça kötü bir görüntü çizen Immortals’ı ikincilik koltuğuna oturmaktan alıkoydu. 6-0’lık performansıyla kalitesinden sual olunmayacağını bir kez daha kanıtlayan Güney Kore temsilcisi, çeyrek finaldeki rakibini beklemeye başladı.

Günün ilk maçında ise Immortals-Gigabyte Marines karşılaşması vardı. Marines’in nevi şahsına münhasır ormancısı Levi Nocturne ile başladığı turnuvaya Immortals’a karşı Kayn ve Longzhu Gaming’e karşı Rengar ile devam etti. Immortals’a karşı neredeyse maçın tamamını üstün götüren ekip Nexus’u yıkarak puan tablosundaki durumunu 2-2’ye getirmeyi başardı. Diğer taraftan 0-4 ile umutlarını yitirmeye başlayan Fnatic ise önce kıran kırana geçen bir Nexus savaşı sonrası Immortals’ı, ardından Immortsal’ı Urgot ile devirdikten sonra tekrar aynı şampiyona yönelen Gigabyte Marines’i yenerek gruptaki tüm hesapları darma duman etti. Gigabyte Marines’in ve Immortals’ın da kendileri gibi Longzhu’ya yenilmesinden sonra grubun Lonzgou haricindeki takımları 2 galibiyet 4 mağlubiyetlik bir skora ulaştı ve grubun ikincisinin üçlü tie-breaker ile belirleneceği kesinleşmiş oldu.

Worlds 2017 kurallarına göre B grubundaki gibi bir üçlü tie-breaker durumu söz konusu olduğunda maçlarını en uzun sürede kazanan iki takım kendi aralarında bir maç oynuyor ve bu maçın kazananı ile maçlarını en erken kazanan takım grup ikinciliği için son bir maça çıkıyor. Fnatic ve Immortals arasında oynanan maçta kaybeden taraf Malzahar’a ve Fnatic’in makro oyununa karşılık veremeyen Immortals oldu ve bu senelik Worlds macerası onları için son buldu. Fnatic ise 0-4’lük başlangıcını 3-4’e çevirerek grubun sürpriz ekibi Gigabyte Marines ile çeyrek finale çıkış maçını oynamaya hak kazandı.

Grubun ikincisini belirleyecek mücalede Marines nişancısı Noway ile Fnatic üst koridoru sOAZ arasındaki kim daha kötü oynayacak yarışması ile başladı. sOAZ oyunun ilk 3 skorunu rakibine verirken, noway ise 10. dakikada sadece minyon farkı sebebiyle 1000 altın gerideydi. Ancak 15. dakikadan itibaren haritanın her yerinde Gigabyte Marines hakimiyeti vardı. Levi Sejuani ile haritada ayak basmadık yer bırakmadı, Noway Tristana ile durumu toparladı ve Caps’in önemli savaşların hiçbirine katılmadan orta koridoru ittirmesi oyunu Marines’e yaklaştırdı. Oyunun geç bölümüne yavaş yavaş yaklaşıldığı 20’li dakikaların sonlarında ise Fnatic güzel bir baron savaşı ile 2 skor ve baron güçlendirmesini hanesine yazdırdı, ardından ezilmekten kurtulup oyunu eşitleyişini alev ejderi ile perçinledi. Beraberliği yakaladıktan sonra dakika dakika öne geçmeyi başaran Fnatic, sOAZ’ın takıma katkısının artması ve Optimus’un elindeki Orianna’nın neredeyse hiçbir işe yaramaması sayesinde son bir baron daha alıp adını çeyrek final tablosuna yazdırmayı başardı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir