League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017’de son yarı finalist Team WE oldu

Worlds 2017’de çeyrek final haftası tamamlanırken yarı finale yükselen son takım Cloud9’ı 3-2 ile geçen Team WE oldu.

Play-in gruplarından sonra A ve D gruplarına yerleşen ekiplerin grup performansları gayet iyiydi. Cloud9 SKT’nin birinci bitirdiği A grubundan 3-3 ile ikinci sırada çıkarken, Team WE ise Flash Wolves’un tel tel döküldüğü D grubunu 5-1 ile lider tamamladı. Bu eşleşme için çeyrek finallerin en dengeli eşleşmesi desek herhalde yanlış olmaz. Son dönemde yükselişe geçen Çin temsilcisi başa baş geçen mücadelede Batının son umudu olarak görülen Cloud9’ı 3-2 ile devirdi, ve beklendiği gibi keyifli geçen bir seri sonunda adını son dörde yazdırmış oldu.

İlk maçta Jensen’in harika Aurelion Sol oyunuyla erken oyunu domine eden Cloud9 tarafıydı. 20-25. dakikaya kadar oyunun hakimiyetini ve objektifleri elinde tutan Kuzey Amerika temsilcisi, yaptığı birkaç kötü savaş ve baron oyunuyla üstünlüğü rakibine devretti. Avantajı eline geçirdikten sonra son ana kadar bırakmayan Çin ekibi ise Sneaky’nin oyunu tutmak için elinden geleni yapmasına rağmen ilk maçı kazanmayı başardı.

İkinci oyun ise uzun süre strateji savaşı halinde geçti. Uzun süredir vadide görmediğimiz Singed’ın Impact tarafından seçilmesi hepimizde ufak bir heyecan yarattı. Erken oyunda işler iki takım adına dengede giderken Cloud9’ın 20:01’de ninja Baron kararı vermesi deyim yerindeyse oyun oynanırken kuralları değiştirdi. Aniden başarıyla uygulanmış Baron kararına cevap vermeyen Team WE maç boyunca kontrolü geri alamadı. Jensen’in iyi Orianna oyununa rağmen Mystic’in Kog’Maw ile çok fazla etkili olması, ilk baron ile maçın bitişi arasındaki 10 dakikayı Cloud9 için zor hale getirmiş oldu.

Üçüncü maç Cloud9’ın play-in aşamaları dahil Worlds’te aldığı en kolay galibiyete sahne oldu. Tristana’nın koridorda ikiye iki takasta iki skoru da almasından sonra yardımlar ve baskınlar alt koridora yöneldi, böylelikle oyunun dengesi Cloud9’ın üstünlüğü ele geçirdiği koridora doğru kaymış oldu. Bütün kaynakların ayrıldığı, takımdaki herkesin etrafında oynadığı, rakibin yeterince saygı göstermediği Tristana, Sneaky’nin ellerinde oyunu taşıyarak 24. dakikada durumu Cloud9 lehine 2-1’e getirdi.

Dördüncü maçta silkinip kendine gelmiş bir Team WE vardı. Yarı final şansını bir önceki maçta sergiledikleri gibi bir performansla rakiplerine bırakmaları kabus gibi gelmiş olacak ki, dördüncü maçta futbol tabiriyle “koşan, pres yapan, oyun oynatmayan” bir WE vardı. Neredeyse erken oyunun tamamında 2-3 kişilik harita rotasyonlarıyla rakiplerini gafil avlayan Çin temsilcisi, inhibitör aldıktan sonra aleyhinde biten savaş hariç Cloud9’a pek nefes aldırmadı. Birkaç ufak ganimetin ardından “acaba oyunu çevirebilir miyiz?” diyen Cloud9 Xiye ve Mystic’e çare bulamayınca, düğüm çözülmek üzere beşinci maça taşındı.

Serinin son maçında Team WE yarı final yolunu Kog’Maw’ı koru kompozisyonunun açacağını düşündü. Cloud9 ise başarılı olmuş stratejilerinin içine Sneaky’nin oynayacğını bir Caitlyn ekledi. Serinin genelinde olduğu gibi erken oyunda yine Cloud9 üstünlüğü vardı ve Team WE ilk skorunu oyunun 19. dakikasında durum 5-0’ken alabildi. Fakat makro oyun kabiliyeti ve objektiflerin etrafında başarılı şekilde oynayışları sayesinde beş skor gerideyken bile altında zaten öndelerdi. Bu üstünlüklerinin üstüne aldıkları birkaç skor ve aldıkları iki alev ejderi de eklenince, 20. dakikadan sonra pek varlık gösteremeyen Cloud9’ın elinde pek koz kalmadı. Son maç oluşunun da verdiği temkinlilik ile karşılıklı olarak az skorun alındığı maçta Team WE galibiyete ulaşarak yarı final müsabakalarını Güney Kore – Çin milli maçlarına çevirmiş oldu.

Yarı final takvimi şu şekilde;

28 Ekim Cumartesi 10:30 | SKT vs. RNG

29 Ekim Pazar 10:30 | WE vs. SSG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir