League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2018’de 3. gün maçları tamamlandı

Worlds 2018’de ön eleme aşamasının üçüncü gün maçları tamamlandı.

Günün ilk maçında D grubundan LMS temsilcisi G-Rex ile CIS temsilcisi Gambit Esports karşı karşıya geldi. Gambit, seçim ve yasaklama ekranından itibaren sorunlu bir oyun ortaya koydu desek yanılmış olmayız. Oyun başından itibaren üstünlük kuran taraf G-Rex oldu ve rakibinin oyun başındaki harita oyunlarına harika cevap verdi ve öne geçmeyi başardı. Oyun başında as ormancı olmamasına rağmen Empt2y’nin verdiği kararlar LMS temsilcisini öne geçiren en büyük etken oldu. Ayrıca orta koridor Candy’nin, Kira’ya üstünlük kurması ve destek Koala’nın yaptığı oyunlar üstünlüğün artmasına yardımcı oldu. Gambit tarafında ise alt koridor ikilisinin verimli olamayışı ve orta koridor üstünlüğünün kaybedilmesi maçın herhangi bir safhasında üstünlüğün ele alınamamasına sebep oldu. Oyun sonunda ise rakibinin kendisini dürtmesine izin vermeden savaşı başlatan ve bitiren G-Rex, PK ve Koala’nın taşıyıcılara yapıştığı takım savaşını kazanarak oyunu bitirmeyi başardı. Aldığı bu galibiyetle birlikte durumunu 3-0’a getiren G-Rex, gruptan birincilikle çıkmayı garantilemiş oldu.

Günün ikinci maçında Brezilya temsilcisi KabuM! e-Sports, Japonya temsilcisi DetonatioN Focusme kozlarını paylaştı. KabuM! tarafında özellikle alt koridorda ki Vel’Koz tercihi kafalarda soru işareti yarattı. Oyun başından itibaren bütün koridorlarda üstün olan taraf KBM oldu. Brezilya temsilcisi özellikle üst koridorda iyi baskı kurdu ve rakibinin üst koridordan kurmaya çalıştığı baskıya çok iyi cevap verdi. İlk gün beklenenden az performans veren ormancı Ranger’in durumu bu maçta gayet iyi gördündü. Oyun başında doğru yerlerde olan ve takımını öne geçirmek için doğru hamleleri yapan Ranger, erken safhada maçın seyrini değiştiren isim oldu diyebiliriz. DFM için ise işler iyi gitmedi. Oyun ilerledikçe ayakta duran tek isim nişancı Yutapon oldu. Fakat Vayne ile istediği kadar alan yakalayamayan nişancı, takımının maçı kaybetmesine engel olamadı. Aldığı bu galibiyet ile birlikte durumunu 1-2’ye getiren KabuM! e-Sports, ikinci günün kendilerine adına ilk karşılaşmasında elenmekten kurtuldu.

Günün üçüncü maçında Kaos Latin Gamers ile Gambit Esports karşı karşıya geldi. Maçta KLG erken aşamada öne geçen taraf oldu. Ancak GMB oyun ortasında verdiği üstünlükleri geri aldı. KLG’nin yaptığı Draven tercihi izleyenleri heyecanlandırdı ancak Draven ile etkili olamayan Fix, seyircilere istenilen Draven performanslarından birini veremedi. Öte yandan geçtiğimiz maça kıyasla alt koridorda daha iyi iş çıkaran Lodik ve Edward, takım savaşlarında orta koridor Kira ile birlikte üstünlüğü kuran taraf oldu. Oyun sonlarına doğru KLG, GMB’ye direnç göstermesine rağmen orta oyunda kaptırdıkları üstünlükleri telafi edemedi ve son takım savaşından kısmen üstün çıkmalarına rağmen Kira’nın yaptığı backdoor ile oyunu kaybettiler. GMB ise bu performansıyla da temiz bir galibiyet alamadı ve ikinci tur için izleyenlere pek umut vermedi.

Dördüncü maçta Cloud9, KabuM! e-Sports’u yenerek durumunu 3-0’a getirdi ve gruptan birinci olarak çıkmayı garantiledi. Maçın başında bir çok kişi tarafından ön görüldüğü üzere C9, KBM’ye karşı üstünlüğü eline aldı. Orta oyuna girerken C9’a beklenilenden fazla direnen KBM, bu oyunuyla maçın uzamasını sağladı. Ancak oyun sonunda istediği her şeyi alan taraf bir kez daha C9 oldu. Oyun sonuna girerken arkasına aldığı kartopu efektini Baron güçlendirmesi ile arttıran C9, inhibitörünü açtığı orta koridordan ittirerek oyunu kazanmayı başardı.

Tie-breaker karşılaşmasını ise DFM önemli bir üstünlükle kazanarak KBM’u turnuva dışına itti ve bir üst tura yükseldi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir