League of Legends

Worlds 2018 grup maçlarında ilk gün tamamlandı

Büyük bir heyecanla beklenen Worlds 2018 grup aşaması bugün itibariyle başladı. EU LCS takımları büyük bir sürpriz yaparak LCK temsilcilerine karşı iki galibiyet almayı başardı. 

Ön eleme aşamasının tamamlandığı turnuvada artık her maç büyük bir çekişmeye sahne oluyor. Açılış günündeki karşılaşmalar da oldukça çekişmeli geçti. Günün ilk maçında KT Rolster ile Team Liquid karşılaştı. NA LCS temsilcisine KT karşısında iyi bir oyun sergilediğini söylemek güç. Harita objektiflerine odaklanan ve ejderlere gereğinden fazla önem veren TL, zaman zaman skorlar bulmasına rağmen ejderlere karşı çok fazla skor verdi ve KT’nin oyunu kartopuna dönüştürmesine engel olamadı. LCK şampiyonu TL karşısında rahat bir galibiyet aldı.

EDG-MAD maçına ise beklenildiği gibi kaos hakimdi. Ön Eleme aşamasında ne kadar istikrarsız bir oyun ortaya koyabileceğini gösteren EDG, MAD karşısında çok fazla hata yaptı ama iyi takım savaşı mekanikleri ve iBoy’un harika oyunuyla maçı kazanmayı bildi. PVB-FW maçında ise FW’nin rakibine net bir üstünlük kurduğuna şahit olduk. SwordArt’ın Alistar oynadığı karşılaşma FW için rahat bir galibiyetle sonuçlandı.

Günün ikinci yarısına ise sürprizler hakimdi. Afreeca Freecs-G2 maçında uzun bir süredir ilk defa Heimerdinger oynama fırsatı bulan Hjarnan, tüm rakiplerine kendisine karşı neden şampiyonun yasaklandığını hatırlattı. Ayrıca Camille ile yan koridorlarda sürekli olarak baskı yaratan Wunder’in taşıyıcı performansı Perkz ve Jankos’un güzel oyunuyla birleşince G2, turnuvanın ilk sürprizini AFs karşısında gerçekleştirdi ve galibiyete uzandı.

RNG-C9 maçı da beklenildiği gibi geçti. Sadece grubunu değil tüm turnuvayı kazanacağı düşünülen takımlardan olan RNG, alt koridorundan aldığı skorlarla avantajını büyüttü ve C9’u tam 25 dakikada yenmeyi başardı. C9’da Licorice’in iyi bir oyun geçirdiğini fakat bu avantajını maç kazandıran hamlelere döndüremediğini söylemek mümkün.

Günün son maçında ise son Worlds şampiyonu Gen.G ile Vitality karşılaştı. Orta koridorda Ekko, ormanda Nocturne gibi rahat oldukları şampiyonları alan Vitality, uzun süren maçı kazanarak GEN’i yendi. VIT’in tamamıyla kendi oyununa odaklanıp çok agresif bir tarzı Vadi’ye yansıttığını ve Gen.G’nin rakibe gereken saygıyı göstermediğini de not düşelim.

Turnuvada yarının programı şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.