League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2018 grup maçlarında üçüncü gün tamamlandı

World 2018 heyecanı üçüncü gün mücadeleleri ile devam etti. Bugün oynanan karşılaşmalarda çok büyük bir sürpriz olmadığını söyleyebiliriz.

Günün ilk karşılaşmasında MAD Team ve KT Rolster karşılaştı. Favori olan KT maçı baştan sona domine etti. Seçim yasaklama ekranında geç oyuna yatırım yapan MAD, planını Vadi’ye yansıtamadı ve KT maçı 26 dakika gibi nispeten kısa bir sürede kapatmayı başardı.

İkinci maç Team Liquid ve EDward Gaming arasında oynandı. Kuzey Amerika temsilcisi TL’in agresif bir oyun ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Maç boyunca yapılan takım savaşlarından TL’nin karar almada problem yaşadığınıda belirtelim. Diğer yanda ise Scout Azir performansı ile göz doldurdu. 4-0-11’lik skoruyla kusursuz bir oyun sergileyen Scout, EDG’ye galibiyeti getiren isimlerin başındaydı.

Günün üçüncü mücadelesi Fnatic ve Invictus Gaming arasındaydı. Erken oyunda IG ormancısı Ning’in haritanın alt kısmında kurduğu baskı, IG’nin alt koridor ikilisini öne geçirmeyi başardı. Fnatic buna rağmen maçta kalmayı başarsa da aldığı kötü bir Baron kararı sonucu maçı kaybetti ve IG galibiyetle ayrılan taraf oldu. JackeyLove Kai’sa performansı ile takımına liderlik etti.

Dördüncü maçta 100 Thieves temsilcimizi eleyen G-Rex ile karşılaştı. 100T’nin kazandığı maçta bir kez daha görüldü ki Ssumday maçları taşıyabilme potansiyeline sahip. Maçın en değerli oyuncusu her ne kadar Thresh oyunuyla Aphromoo seçilmiş olsa da Ssumday’in Urgot performansı izleyicilerden tam puan aldı.

Günün beşinci karşılaşması RNG ile Vitality arasında oynandı. Önceki maçta olduğu gibi Urgot’un ne kadar güçlü olduğunu bu kez LetMe’den izledik. Takım olarak herkesin harika oynadığı maçta RNG galibiyeti rahat bir şekilde elde etti.

Günün son maçında ise Cloud9 ve Gen.G karşılaştı. Maç boyunca C9’nın orman-orta koridor ikilisinin bir türlü isteneni verememesi dikkat çekti. Gen.G, çok fazla hatalı karar alan C9’ı cezalandırmakta zorlanmadı. Erken oyunda yakaladıkları kartopu etkisini hızlı bir şekilde çığa dönüştürmeyi başaran Gen.G maçı kapatarak günün kapanış karşılaşmasının galibi oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir