League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2018’de ilk gün maçları tamamlandı

Worlds 2018 ön elemelerinde ilk gün tamamlandı. DetonatioN Focusme’nin damga vurduğu günde seyir zevki yüksek maçlar oynandı.

Dünya Şampiyonası’nın ilk maçı Cloud 9 ve KabuM! e-Sports arasında oynandı. Beklenen senaryolar az çok yaşandı diyebiliriz. Koridor safhasında Cloud 9 oyuncuları rakiplerine karşı az da olsa üstünlük kurmayı başardı. Licorice üst koridorda adeta Zantins’e cehennemi yaşattı ve başarılı bir Aatrox performansı sergiledi. Alt koridorda ise 2v2’de ilk kanı almayı başaran Sneaky, 15. dakikada adeta dejavu yaşatarak aynı şekilde Pyke skorunu almayı başardı. Cloud 9 rakibine göre daha çok takım gibi durdu diyebiliriz. KabuM! oyunda kalabilmek için hamleler yapmayı denese de Cloud 9 bu hamlelere bir takım olarak cevap verip oyunun bitişini yavaş yavaş hazırladı. Son bölümde fark 10000 altının üstünde olunca Cloud9 rahat bir şekilde oyunu kapatmayı başardı.

Günün ikinci maçında Gambig Gaming ve G-Rex karşı karşıya geldi. Oyunun erken safhasında koridorlarda rakibine karşı ciddi bir üstünlük kuran G-Rex, ormanda da Empt2y’nin başarılı baskınlarıyla iyice öne geçti. Çok erken dakikalarda ilk kule, skorlar ve minyon farklarıyla altın farkı 2000 civarına ulaştı. Edward’ın başarısız Thresh performansına karşı Koala gerçekten çok başarılı bir Alistar performansı sergiledi. Savaş başlatmayı ve dağıtmayı iyi başaran Koala seçiminin nedenini de göstermiş oldu. Orta safhada Gambit, Stejos’un başarılı Ornn ultileriyle ve doğru savaşlarla oyuna dönse de G-Rex büyük bir bölümünde doğru hamlelerle hep 1 adım öne geçmeyi başardı. Gambit maç boyunca rakibinin 1 kulesini dahi düşüremedi ve 35. dakikada Baron savaşında 4 skor alan G-Rex rakibini mağlup etmeyi başardı.

Günün 3. maçında DetonatioN Focusme ve KabuM! kozlarını paylaştı. Ormanda Ranger, Steal’a karşı ciddi bir üstünlükle başladı. 6. dakikada alt koridorda çıkan savaşta iki takım da birbirinden kopuk bir şekilde savaştı ve DetonatioN Focusme ilk kanı aldı. Bunun üstüne aynı pozisyonda Steal takım arkadaşlarıyla anlaşamadı ve rakiplerini kovalayarak skoru verdi. Grubun iki zayıf ekibi karşılıklı başarısız hamleler yapmaya devam etti. Özellikle Steal, Kindred’la erken oyunda vasat diye tabir edilebilecek bir performans sergiledi. Buna rağmen KabuM! tarafından üst koridora yapılan 3 kişilik baskın neredeyse bir faciaya döndü ve ekip 3 skor verdi. Ne kadar alt koridordan ilk kuleyi alsalar da orta, üst ve ormanda ciddi kayıplar yaşadılar. Oyunun o dakikasına kadar hiç yükü olmayan Kindred ise 2 yük çıkarmayı başardı. Karşılıklı hataların devam ettiği mücadelede orta koridordan 5 skor birden alan KabuM! altın farkını 2000 civarına getirdi. Rotasyonlarda ciddi sıkıntıları olduğu görünen DetonatioN Focusme kulelerini bir bir kaybetti. Rakiplerini yakalayıp arayı kapatmaya çalışan Japon ekibi bir şans anında Baron’u çalıp katliam yaptı ve orta koridordan inhibitörü açmayı başardı. Bunun üstüne yapılan savaşı da kazanan Japonya temsilcisi mücadeleyi kazanarak ufak da olsa bir sürprize imza attı.

4. maçta G-Rex ve Kaos Latin Gamers oynadı. Sakin başlayan mücadelede üst koridor hariç bir koridorda büyük bir fark görülmedi. Kaos Latin Gamers 8. dakikada alt koridorda Koala’yı yakalayıp ilk kanı almayı başardı. Candy ise erken oyunda Yasuo’yla ilk maçtaki baskın performansını Plugo’nun Ryze’ına karşı gösteremedi. Koala ise ilk oyundaki gibi aktif oyununa devam etti ve Slow’a karşı haritada daha etkin bir rol oynadı. 15. dakikada PK, Koala ve Empt2y orta koridoru harika kapandı ve Plugo’yu katletmeyi başardılar. Takım olarak rotasyonlarda başarılı bir görüntü çizen G-Rex rakibiyle aralarındaki ana farkı da göstermiş oldu diyebiliriz. Skorları yavaş yavaş toplayan LMS temsilcisi koridorlarını da bu şekilde öne geçirdi. Bu rotasyonlar Tristana’nın da daha erken güçlenmesini sağladı. Seçim ekranında düşündüğü “wombo comboyu” maç boyunca başarılı bir şekilde gerçekleştiren ekip Baron’u katletmeyi başardı. Kaos Latin Gamers ise çaresizlik denemelerinden de bir sonuç alamayınca artık rakibinin çok gerisine düştü. 25. dakikada ise G-Rex mücadeleyi kazanıp ilk günde 2-0 yapmayı başardı.

Günün 5. maçında Cloud 9 ve DetonatioN Focusme karşı karşıya geldi. Tabir yerindeyse ilk maçta biraz şansa kazanan Japonya temsilcisi grubun güçlü ekibi Cloud 9’a karşı inanılmaz bir performans sergiledi. Erken oyunda ormanda Steal, Blaber’a karşı üstünlük kurmayı başardı. Licorice 6. dakikada Evi’yi harika yemleyerek ilk kanı Blaber’a kazandırmayı başardı. Rakibine saygı göstermeyen C9 bir hazırlık yapmadan Alamet’i almak istedi ve hem Alamet’i kaptırdı hem de 3 skor verdi. Evi genel olarak Blaber’a harika odaklanarak adeta oyunu dar etti. Orta oyuna geçerken Japon temsilcisi 3 kule almayı başardı. 2. Alev Ejderi için çıkan savaşta ejder Steal’da kaldı ve 2-2 bir değişim oldu. Bir o tarafa bir bu tarafa giden savaşları maç boyunca suskun olan Sneaky kurtardı diyebiliriz. Üst üste yapılan savaşlarda başarılı performanslar sergileyen oyuncu takımını oyunda tutmayı başardı. C9 maç boyunca çok zorlandı. 42. dakikada Licorice’in aldığı pozisyonla birlikte kendi üssünde katliam yapan C9 tek bir savaşla oyunu kazanmayı başardı.

Günün son maçında ise Gambit ve Kaos Latin Gamers karşılaştı. Maça etkili başlayan Gambit erken oyunda orta ve alt koridorda üstünlük sağladı.Rakibine kıyasla daha aktif bir oyun oynayan Gambit, Kira’nın Galio seçimini de çok verimli kullandı. Ejderler ve kulelerde de rakibine şans tanımayan Gambit genel olarak oyunu rakibinden 2-3 tık üstün oynadı. Yapmak istediği hamleleri zorlanmadan yapabilen Gambit henüz orta oyunda ağırlığını çok rahat bir şekilde koydu. Bu hazırlıkların üstüne 29. dakikada Baron’u alan Gambit açıkça rakip üsse dümdüz yürüyüp oyunu bitirmeyi başardı ve günün son maçından galibiyetle ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir