League of Legends

Worlds 2018 Kupayı Kim Alır’da sadece bir kişi çeyrek final eşleşmelerini doğru bildi

Riot Games

Fazlasıyla öngörülemez bir şekilde devam eden Worlds 2018’de Kupayı Kim Alır tahminlerinde oynanan Çeyrek Final eşleşmelerinin ardından geriye sadece bir kişi kaldı. 

Hatırlayacağınız üzere grup maçlarının ardından sadece 647 kişi Kupayı Kim Alır tahminini doğru tutturabilmişti. Bu kadar çok sürprizin gerçekleştiği turnuvada 3 milyonun üzerinde kullanıcıdan sadece 647’sinin bile grupları doğru bilmesi önemli bir başarı olarak görülebilir. Öte yandan gruplardaki sürprizler çeyrek final eşleşmelerinde de devam etti. Turnuva grafiğinin sağ tarafında yer alan ve kupa için en büyük adaylardan birisi olarak gösterilen Royal Never Give Up ile KT’nin G2 ile Invictus Gaming’e elenmesi hemen hemen herkesin tahminini yanlış çıkardı. Buradaki hemen hemen herkes tabirinin özellikle altını çizmek istiyoruz, zira şu ana kadar çeyrek final eşleşmelerini doğru bilen bir kişi bulunuyor.

Eşleşmeleri doğru tahmin eden kullanıcıya göre Yarı Final’de Fnatic, Cloud9’ı yenecek ve Final’e yükselecek. Aynı şekilde G2’de Invictus Gaming’i yenerek Final’de FNC’nin rakibi olacak. Baktığımızda bu öngörünün gerçekleşmesinin çok da imkansız olduğunu söyleyemeyiz. Yarı Final’in belki de en merakla beklenen serisi C9-FNC maçını şu anki performanslara baktığımızda FNC’nin kazanma ihtimali daha yüksek. Fakat arkasına durdurulamaz bir rüzgar alan C9’ın sürpriz yapması da espor severleri şaşırtmayacaktır. Öte yandan G2’nin işi çok daha zor. IG, RNG’ye mevsim finalinde yenilse de ne kadar korkulması gereken bir takım olduğunu kanıtladı.

Eğer şu ana kadar doğru tahminler yapan kullanıcının tüm tahminleri tutarsa beş adet ebedi kostümün sahibi olacak. Bu kostümler ise Çelik İntikam Miss Fortune, Elementalist Lux, Pulsfire Ezreal, Ruh Bekçisi Udyr ve DJ Sona.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.