League of Legends

Worlds 2019, 2020 ve 2021’in düzenleneceği yerler açıklandı

League of Legends ekosistemindeki herkes için uzun vadeli planlar yaptığını belirten Riot Games, Worlds 2019, 2020 ve 2021’in düzenleneceği yerleri açıkladı. Buna göre 2019 Avrupa’da, 2020 Çin’de, 2021 ise Kuzey Amerika’da düzenlenecek.

Worlds 2018’in finaline çok kısa bir süre kala önümüzdeki üç yıl düzenlenecek turnuvaların yerleri açıklandı. MSI ve Worlds turnuvalarını her yıl farklı bir bölgede yapmaya devam eden Riot, kısa bir aranın ardından önümüzdeki yıl Avrupa’ya geri dönüyor. Hatırlayacağınız üzere 2015 yılındaki turnuva finali Berlin’de oynanmıştı.

Genel olarak 2015 yılından bu yana Avrupa-Çin-Kuzey Amerika şeklinde devam eden düzen 2020 yılında bozulacak. 2020’deki Worlds Çin’de düzenleniyor. Geçtiğimiz yılki Worlds büyük bir sahne şovuna tanıklık etmiş, Çinli seyircilerden dolayı izlenme rekorları kırılmıştı.

Önümüzdeki yıl Worlds’ün Avrupa’da düzenlenecek olması buradaki League of Legends sahnesi için de büyük bir anlam ifade ediyor. Hali hazırda altın yılını yaşayan EU LCS’ten Fnatic, Worlds 2018 Finali’ne kalmayı başardı. Final için Invictus Gaming ile mücadele edecek olan Avrupa ekibinin turnuvayı kazanma ihtimali de oldukça yüksek. Bununla birlikte önümüzdeki yıl franchising sistemine geçecek olan EU LCS’in rekabetçi seviyesinin de artması bekleniyor. Dolayısıyla daha çok seyircinin dikkatini çekecek olan lig hayranları, Worlds heyecanını da yakından takip etme fırsatı bulacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.