League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2019 tarihi ve düzenleneceği şehirler açıklandı

Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre Worlds 2019, 2 Ekim tarihinde başlayacak ve Madrid, Berlin, Paris şehirlerinde düzenlenecek.

Worlds 2019 bu senenin merakla beklenen etkinlikleri arasında ilk sırayı alıyor. Bölgelerinin en iyi takımlarının sahne alacağı organizasyona ilgi her geçen sene büyüyor. Bu sene düzenlenecek turnuvanın en çok izlenme sayısına ulaşması bekleniyor. Bu istatistiğe ulaşmamız için yaklaşık 4-5 ay beklememiz gerekecek. Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre bu seneki Worlds, 2 Ekim tarihinde Ön Eleme aşamsıyla başlayacak. Turnuva bu sene Avrupa’da düzenlenecek. Maçların oynanacağı şehirler Madrid, Berlin ve Paris olarak belirlendi.

Geçtiğimiz sezon Güney Kore’de düzenlenen turnuva ondan önce Çin ve Kuzey Amerika’da düzenlenmişti. Avrupa’da ise son olarak Worlds 2015 oynadı. 4 sene aranın ardından turnuvanın oynanacağı bölge yeniden Avrupa oldu. Ön Eleme aşaması Berlin’de LEC stüdyosunda oynanacak. Grup Aşaması ise yine Berlin’de ancak Verti Müzik Salonu’nda olacak. Çeyrek Final ve Yarı Final maçları Madrid’de Palacio Vistalegre’de son olarak Final ise Paris AccorHotels Arena’da oynanacak. Worlds 2019 takvimi hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki Riot Games tarafından hazırlanan görsele göz atabilirsiniz.

Bu sene işler bizim için biraz daha zor olabilir. Riot Games’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre LCK (Kore) üçüncüsü turnuvaya VFŞL ekibimizin olacağı Ön Eleme aşamasından başlayacak. Brezilya, Rusya, Japonya, Latin Amerika, Avustralya, Türkiye, Güneydoğu Asya şampiyonlarının yanı sıra Kore, Avrupa Amerika ve Tayvan üçüncüsü, son olarak ise Vietnam ikincisi turnuvaya 2 Ekim tarihinde başlayacak ekipler olacak. Şirket tarafından yapılan bir başka açıklamaya göre Worlds 2020 ve 2021 sırasıyla Çin ve Kuzey Amerika’da düzenlenecek.

TBF şampiyonu turnuvaya Ön Eleme aşamasından başlayacağı için Worlds 2019 bizler için biraz daha erken başlayacak. Riot Games tarafından yapılacak format ve genel güncellemeler için takipte kalabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir