League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2020 Rakiplerimiz: Legacy Esports

Papara SuperMassive’in Worlds 2020 Ön Eleme Aşaması’ndaki bir diğer ekibi, OPL şampiyonu Legacy Esports. Bu yazımızda Legacy Esports’un son mevsim performansını ve kilit oyuncusunu inceliyoruz!

Kadro

  • Topoon
  • Babip
  • Halo
  • Tally
  • Raes
  • Isles

Okyanusya temsilcileri bir süredir uluslararası arenada başarı elde edemiyor. Ön Eleme Aşamaları’nda da en zayıf bölgeler arasında gösterilen OPL’den yine büyük bir beklenti yok gibi. Tabii oyunun geçmişe göre bir hayli değişmiş olması bu durumu tersine çevirebilir. Kağıt üstünde Legacy Esports için en zayıf takım demek mümkün.

OPL Split 2 Performansı

Legacy Esports geçtiğimiz mevsime ambargo koydu desek yeridir. Normal sezonda 17 galibiyet 4 mağlubiyet alan ekip liderlik koltuğunu kimseye bırakmadı. Playofflarda aynı performansını sürdürdü ve ikinci turda başlayarak ORDER’ı 3-1 ile geçti. Bu sonuçla birlikte direkt olarak finale yükseldi ve finalde lower bracket’tan gelen ORDER ile bir kez daha karşılaştı. Bu seriyi de 3-1 kazanan Legacy, kupayı kaldırarak bölgesini Worlds 2020’de temsil etme hakkı kazandı.

İstatistikler

Çıktığı maçların %81’ini kazanan Legacy Esports’un maçları ortalama 33 dakika 17 saniye sürdü. Bu mücadelelerde ilk kuleyi alma oranı %57, ilk kanı alma oranı ise %48 oldu. Mavi tarafta çıktığı 8 maçın 7’sini kazanan ekip kırmızı tarafta ise 10 galibiyet 3 mağlubiyet elde etti. Maç başına 14.9 skor alan Legacy Esports 8.6 skor verdi. Bu mevsim nişancı Raes takımı adına öne çıkan isim oldu.

Kilit Oyuncu

Legacy Esports için daha çok orman ve alt koridor oyuncuları ön plana çıkıyor ancak aralarında en efektif olan nişancı Raes. Başarılı isim OPL Split 2’de 7.1 KDA, %67.5 skor katkısı ve %28.9 hasar ile oynadı. Ezreal, Aphelios ve kalista en çok tercih ettiği şampiyonlar. Mekanikleri ve oyun bilgisiyle rakiplerine üstünlük sağlayan Raes takımının kilit oyuncusu konumunda. Açıkçası Zeitnot karşısında çok bir şansı olduğunu düşünmüyoruz.

Alt koridor ikilisi Raes ve Isles, Legacy Esports adına bir hayli önem taşıyor. Tabii bu isimlerden bahsetmişken üst koridor Topoon’u da es geçmemek lazım. Koreli isim de iyi bir oyuncu ancak büyük bir tehlike arz etmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir