League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2020 Rakiplerimiz: MAD Lions

Temsilcimiz Papara SuperMassive, Worlds 2020 Ön Eleme Aşaması’nda LEC temsilcisi MAD Lions ile karşılaşacak. Gelin, MAD Lions’ın son mevsimde neler yaptığına ve kritik oyuncusuna yakından bakalım.

Kadro

  • Orome
  • Shad0w
  • Humanoid
  • Carzzy
  • Kaiser

Son iki mevsimdir LEC’nin ön plana çıkan takımlarından biri olmayı başaran MAD Lions, özellikle Yaz Mevsimi’nde sağlam performanslar sergiledi. Normal sezondaki bu performansları playoff aşamasına pek yansıtabildiği söylenemez fakat sonuç olarak Worlds’e katılma hakkı kazandı.

LEC 2020 Yaz Mevsimi Performansı

Orome, Shad0w, Humanoid, Carzzy ve Kaiser, 2020 Yaz Mevsimi’nde fırtınalar estirdi desek yanlış olmaz. LEC’nin artık demirbaş olarak sayılan takımlarına karşı gösterdiği performanslar başta olmak üzere normal sezonda çıktığı 18 maçta 12 galibiyet 6 mağlubiyet alan MAD Lions, ikinci sıraya yerleşti. Playofflarda ise ilk turda G2 Esports’a 3-1 kaybetti ve yoluna loser bracket’ta devam etti. Mevsimin sürpriz ekibi Schalke 04 Esports’u geçen MAD, bir üst turda Rogue’a 3-0 kaybetti ve şampiyonluk şansını yitirdi. Buna rağmen Worlds 2020’ye Ön Eleme Aşaması’ndan da olsa katılmayı bildi.

İstatistikler

Yaz Mevsimi’nde çıktığı maçların %67’sini kazanan ekip ortalama 31 dakika 26 saniye Vadi’de kaldı. MAD Lions’ın erken oyun agresifliği, normal sezonda oynanılan 18 maç baz alındığında ilk kulelerin %72’sini, ilk kanların ise %56’sını takıma kazandırdı. Maç başına ortalama 14.2 skor alan MAD 11.1 skor verdi Yani savaşmayı seven bir takım olduğunu söylemek mümkün. Takımın mavi tarafta 5 galibiyet 2 mağlubiyet, kırmızı tarafta ise 7 galibiyet 4 mağlubiyeti bulunuyor.

Mad Lions Shad0w

Kilit Oyuncu

Aslında MAD Lions için bir kilit oyuncu seçmek pek de kolay değil. Shad0w, Humanoid, Carzzy ve hatta Kaiser kilit oyuncu olacak potansiyele sahip fakat biz seçme şansımızı Shad0w’dan yana kullandık. Normal sezonda 3.8 KDA yakalayan ormancı %71.7 skor katkısıyla haritanın her tarafında varlığını hissettirdi. Özellikle Lee Sin performanslar gerçekten üst düzey ve Avrupa seviyesinin bir hayli üstünde duruyor. Volibear’ı da iyi diyebileceğimiz seviyede fakat diğer şampiyonları o kadar da başarılı değil.

Son olarak orta koridor Humanoid ve alt koridor ikilisine de bir parantez açmakta fayda var. Humanoid bu mevsim takımının hasar yükünün %30.9’unu sırtlayarak büyük iş yaptı. Alt koridorda ise Carzzy ve Kaiser’ın performansları da bir hayli tehlikeli. Orome’ye fazlan değinmedik çünkü üst koridorun büyük bir tehdit oluşturabileceğini düşünmüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir