League of Legends

Worlds 2020 Rakiplerimiz: Team Liquid

Papara SuperMassive’in gruptaki bir başka rakibi LCS temsilcisi Team Liquid. Bakalım Liquid bu mevsim neler yapmış?

Kadro

  • Impact
  • Broxah
  • Jensen
  • Tactical
  • CoreJJ

LCS temsilcisi Team Liquid, geçtiğimiz sezon iyi bir performans sergilemiş ve MSI Finali görmüştü fakat 2020’de beklentilerin bir hayli altında kalarak taraftarlarını hüsrana uğrattı. Bahar Mevsimi’nde playoff dahi yapamadı ve Yaz Mevsimi’ndeki yükselen grafiğiyle Worlds 2020’ye katılma hakkını aldı.

LCS 2020 Yaz Mevsimi Performansı

Hüsranla biten Bahar Mevsimi’nin ardından toparlanan TL, Yaz Mevsimi’nde çok daha başarılı bir grafik çizdi. Doublelift ile yolların ayrılmasının ardından as kadroya yükselen nişancı Tactical’ın performansı, Broxah’nın yükselen grafiği ve oturan takım uyumuyla birlikte normal sezonda 15 galibiyet 3 mağlubiyet alan ekip ligi lider noktaladı. Playofflara ikinci turdan başladı ve Golden Guardians’ı 3-0 ile geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde FlyQuest’e 3-2 kaybetti ve finale çıkamadı ancak loser bracket’ta bir lşans daha elde etti. Burada da Broken Blade’li TSM’e diş geçiremeyen Team Liquid, mevsimi 3. noktaladı.

İstatistikler

Yaz Mevsimi’nde çıktığı maçlarda %83’lük bir galibiyet oranı yakalayan ekibin maçları ortalama 35 dakika 23 saniye sürdü. İlk kulelerin %67’sini yıktı ve ilk kanların %50’sini almayı başardı. Maç başına 12.2 skor alan Team Liquid 7.8 skor verdi. Mavi tarafta çıkılan maçlarda 8 galibiyet 2 mağlubiyet, kırmızı tarafta ise 7 galibiyet 1 mağlubiyet gördü. Ejder hakimiyetine baktığımızda ise takımın özellikle Okyanus Ejderi’ne fazla önem vermediğini görebiliyoruz. Normal sezonda çıkan Okyanus Ejderleri’nin 7 sini alan TL 16’sını rakiplere bıraktı.

Team Liquid

Kilit Oyuncu

Liquid kadrosunda birçok yıldız isim var fakat en çok öne çıkan as takıma yeni yükselmiş olan çaylak Tactical. CoreJJ ile harika bir uyum yakalayan nişancı 7.1 KDA’nın yanında %72.1 skor katkısı ile ön plana çıktı. Takımının hasar yükünün %31.7’sini sırtladı ve takım savaşlarında aldığı pozisyonlarla en tecrübeli nişancılara taş çıkardı.

Geçtiğimiz mevsim Broxah da kendini bulmuş gibiydi. 7.8 KDA yakalayan oyuncu %70 skor katkısı ile rolünün gerekliliklerini yerine getirdi. Geri kalan parçaların da büyük iş yaptığını söylemek lazım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.