League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds’te vize sorunları sebebiyle ön eleme turunda tarih değişikliği yapıldı

Kore’de düzenlenecek olan Worlds 2018 öncesi vize problemi geçen sene olduğu gibi bir defa daha baş gösterdi. Bu defa bu problem Meksikalı ekip Infinity Esports’un canını sıktı.

Vize sorunlarından dolayı uçak biletlerini alamayan ve 28 Eylül’de uçak bileti alan ekip en erken 30 Eylül’de Kore’ye varabilecekti ve dinlenmek için yalnız bir güne sahip olacaktı. Hem jetlag’ı yenmek hem de hazırlıklarını tamamlamak için ekstradan bir gün vermek amacıyla Riot Games ön eleme aşamasının maç programında tarih değişikliğine gitti. Ön eleme turunun birinci ve üçüncü gündeki programlar sırasıyla ikinci ve dördüncü günlerdeki programlar ile yer değiştirdi. Bu durumda normal programda ilk maçını 1 Ekim’de oynayacak olan takımın maç tarihi bir gün geriye atıldı. Meksika temsilcisini ilk maçını 2 Ekim günü oynayacak.

Infinity Esports için oldukça yararlı olan bu sistemin temsilcimiz Bahçeşehir Supermassive’e de yaradığını söyleyebiliriz. Normal program şartlarında EU LCS’nin son temsilcisi olan G2 ile 1 Ekim’de oynayacak olan temsilcimiz 2 Ekim’e alınan bu maç ile birlikte dişli rakibini Vadi’den yenilgiyle göndermek için çalışmaya bir gün daha vakti oldu. Özellikle rakibimizin zayıf, bizim için ise en kuvvetli koridor olan alt koridora odaklanmak için verilmiş ekstra bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir