League of Legends League of Legends Haberleri

Xerxe, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Splyce forması giyen ormancı Xerxe, takımıyla olan sözleşmesinin devam ettiğini ancak gelecek teklifleri değerlendirebildiğini duyurdu.

Ülkemizde başladığı profesyonel oyunculuk kariyerini dünyanın en büyük sahnesi olan Worlds’e kadar taşıyan Xerxe, güncel olarak LEC’nin en iyi üç ormancısı arasında gösteriliyor. Son zamanlarda inanılmaz bir çıkış yakalayan ormancı Splyce ile LEC Bölge Finalleri’ni ikinci olarak tamamlayarak Worlds’e katılmaya hak kazandı. Burada da iyi bir performans sergileyen isim sezonun bitmesiyle takımdan ayrılma sinyalleri verdi. Rumen oyuncu, takımıyla olan sözleşmesinin devam ettiğini ancak gelecek teklifleri değerlendirebildiğini duyurdu.

Xerxe ilk olarak Crew eSports Club forması giydi. O dönemlerde kimse tarafından tanınmıyordu. Ardından Dark Passage’a transfer olan genç isim Caps ile muazzam bir uyum yakalayarak şampiyon olmayı başardı. Yaş sorunundan dolayı Worlds’e katılamayan isim sezonun bitişiyle takımdan ayrıldı ve LEC ekiplerinden Unicorns of Love’ın yolunu tuttu. UOL ile 2 mevsim geçiren ormancı takımıyla Rift Rivals’a katıldı.

UOL’nin ardından Splyce’a transfer olan Xerxe ilk mevsiminde ligi 3. tamamladı ve Rift Rivals’a katılarak bu sefer şampiyon olmayı başardı. Takımıyla 4 mevsim geçiren ormancı geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde çok iyi oynadı. Splyce Worlds 2019’a katıldı ve gruptan çıkarak birçok izleyiciyi şaşırttı. Çeyrek finalde SKT ile eşleşen ekip seriyi 3-1 kaybetti ve turnuvaya veda etti. Bu sonucun ardından Xerxe takımdan ayrılma sinyalleri verdi.

Bakalım Xerxe’nin sıradaki durağı neresi olacak?

1 Comment

  • UZAY 3 Kasım 2019

    yazım yanlışı olmuş ufacık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir