League of Legends

Xin Zhao’ya güncelleme geliyor

Özellikle profesyonel sahnede kendine yer bulmayı başaramayan Xin Zhao, yetenek setinde önemli değişiklikler almaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Xin Zhao “diver” olarak adlandırılan şampiyon grubuna giriyor. Bu tarz şampiyonlar rakipte disengage yeteneği yoksa istediği şekilde takımın arasına dalar ve taşıyıcılara çokça hasar verir. Riot Games geçtiğimiz dönemde diver şampiyonlara yönelik büyük bir güncelleme hazırlığındaydı. Ancak geçtiğimiz ay yapılan açıklamada bu güncelleme çalışmasının rafa kaldırıldığı bilgisi oyuncular ile paylaşıldı. Bu açıklamaya rağmen resmi internet sitesinde Xin Zhao’ya güncelleme geleceğini duyuran şirket çalışanı REAV3, yeni yetenek seti hakkında paylaşımlarda bulundu.

Yetenek setinde rakibe yapışma, havaya sıçratma ve alan etkili bir ulti olmasına rağmen bu yeteneklerin bekleme süresine girmesi sonrası sıkıntılar yaşayan Xin, ilk olarak W yeteneğinde güncelleme alacak. Bu yetenek bilindiği üzere pasifi sayesinde her üçüncü vuruşta kritik şansı sağlıyor ve Xin Zhao’nun iyileşmesine olanak sağlıyordu. Aktif olarak ise W’nun şampiyona saldırı hızı kazandırdığını biliyoruz. Son dönemde genel olarak yapılan güncellemeler sonrası şunu anlıyoruz ki, Riot Games artık oyunda çok basit yetenek setine sahip ve oyun yapma imkanı bulunmayan şampiyonlara yer vermek istemiyor. Xin Zhao da bunlardan biri ve açıklamalara göre W yeteneğine getirilecek değişiklik şampiyonun “counterplay” yapabilmesine imkan verecek tarzda olacak. Güncelleme çalışmaları şu an ilk aşamalarda ve birinci öncelik W yeteneğine bu özellikleri eklemek olacak. Önümüzdeki dönemde yapılacak yeni açıklamalarla yeni Xin Zhao’nun nasıl bir hal alacağını daha iyi anlayacak ve sizlerle paylaşıyor olacağız.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.