League of Legends League of Legends Haberleri

xiye, Team WE’den ayrıldı

2015’den bu yana Team WE forması giyen xiye, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Çinli orta koridor uzun yıllardır Team WE forması giyiyordu. Profesyonel oyunculuk kariyerine Team WE Akademi’de başlayan isim yeteceğinin keşfedilmesiyle as takıma yükseldi ve o günden beri as kadroda yer alıyor. Artık takımın yüzü galine gelen xiye, sezonun bitişiyle sürpriz bir karar aldı. Neredeyse 6 yıldır formasını giydiği Team WE’den ayrılan orta koridorun hangi takımla anlaşacağı merak ediliyor.

Kariyerine 2013 yılında başlayan oyuncu ilk olarak Team WE Akademi forması giydi. Burada Khan ve Smlz gib isimlerle beraber oynayan orta koridor yeteceğiyle sivrilmeyi başardı ve burada 1 yıl geçirdikten sonra Team WE as kadrosuna yükseldi. İlk olarak Ninja ile değişmeli olarak oynayan isim bu noktadan sonra orta koridorun tek hakimi oldu ve formayı kaptırmadı. Team WE uzun bir süre başarı yakalayamadı ancak ligde play-off’lara kalmaya devam etti.

957, Condi, xiye, Mystic, Hero beşlisini kuran ekip ilk mevsiminde LPL üçüncüsü oldu. Bir sonraki mevsimi dördüncü tamamlayan ekip 2017 Bahar Mevsimi’nde ilk şampiyonluğuna ulatı. MSI’a katılan Team WE turnuvaya yarı finalde veda etti. Bir kez de Worlds Yarı Finali gören ekip bunun üstüne bir daha bu seviyelere çıkamadı. Sezonun sona ermesiyle takımın emektar orta koridoru xiye, kadrodan ayrıldı.

Oyuncunun LPL’de kalması bekleniyor. Bakalım xiye’nin bir sonraki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir