League of Legends League of Legends Haberleri

Xmithie, Team Liquid’den ayrıldı

Son iki yılını Team Liquid’de geçiren Xmithie, sözleşmesinin sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Team Liquid bir süredir LCS’in en başarılı ekibi. Son iki yıldır LCS’te oynanan 4 mevsimi de şampiyon tamamlayan ekip lige ambargo koymuş durumda. Bu başarının mimarlarından biri de ormancı Xmithie. Tecrübeli isim uzun yıllardır sahnede yer alıyor ve hep en üst seviyede kalmayı başarıyor. Bu sezonun bitmesiyle sözleşmesi sona eren ormancı Team Liquid’den ayrıldı ve söylentilere göre LCS’te kalacak.

Kariyerine 2012 yılında başlayan Xmithie profesyonel sahnenin en eskilerinden bir tanesi. Birçok takımın formasını giyen oyuncu LCS’in en iyi oyuncularıyla aynı kadrolarda yer aldı. Özellikle son iki yıldır harika bir ivme yakarmış olan isim Team Liquid ile birlikte 4 LCS şampiyonluğu ve 1 MSI ikinciliği kazandı. Ormancı bundan önce CLG ve Immortals gibi takımlarla da başarılar elde etmişti.

MSI’da iki kez ikinci olan isim kupayı kazanamadı. CLG 2016’da düzenlenen MSI’da iyi bir performans sergileyerek finale yükseldi ancak finalin kazananı SKT oldu. CLG, Immortals ve Team Liquid ile Worlds tecrübesi yaşayan isim 28 yaşında ve oynamaya devam edecek gibi gözüküyor. Deneyimli ormancının sezon sonunda TL’den ayrılacağına kesin gözüyle bakılıyordu ancak koçluk yapabileceği de konuşuluyordu. Son çıkan haberlere göre oyunculuğa devam etmesi beklenen ismin Immortals’a geri dönmesi bekleniyor.

Bakalım Xmithie’nin gelecek mevsimki durağı neresi olacak ve deneyimli oyuncu nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir