League of Legends League of Legends Haberleri

Yellow, Faker’ın yıllık 3 milyon dolar maaş aldığını söyledi

League of Legends tarihinin en iyi oyuncusu olarak gösterebileceğimiz Faker’ın ne kadar para kazandığı her zaman için merak konusu olmuştur. Tam olarak rakam hiçbir zaman bilinmese de sürekli spekülasyonların yapıldığını da söylemek gerekiyor. Eski StarCraft oyuncusu Yellow da bu konudaki bilgisini bir Kore televizyonu şovunda paylaştı. Buna göre Faker, turnuva ödülleri hariç sadece SKT’den yıllık 3 milyon dolar maaş alıyor.

League of Legends oyuncularının maaşları hala büyük bir muamma. Ortalama rakamlar aşağı yukarı belli olmasına rağmen bireysel olarak daha iyi oyuncuların tam olarak ne kadar kazandığını bilmiyoruz. Şu anda franchise sisteminden ötürü NA ve EU LCS’te maaşlar neredeyse tam olarak biliniyor. Koreli oyuncuların ne kadar kazandığı da büyük bir merak konusu. Söz konusu Faker olunca bu merak daha da büyük oluyor.

Yellow’a göre Faker’ın yıllık maaşı 3 milyon dolar. Bu franchise’a geçen ve ekonomik olarak büyük atılımlar yapan NA LCS için bile büyük bir rakam. Fakat oyun tarihinin en başarılı oyuncusu Faker için belki de bu abartı değil. Tam olarak üç defa Worlds şampiyonluğu yaşayan Faker’ın MSI’da da birçok şampiyonlukları bulunuyor. Takımı kötü performans gösterse de kazanmak için her şeyi yapan ve genelde de arkadaşlarını sırtlayan oyuncu bu yıl ne yazık ki MSI şansını kaçırdı ve playoffların ilk ayağında elendi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir